Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Volga Nehri

Volga Nehri

 

Dünya’nın en büyük ülkesi ünvanına sahip Rusya’da yapacağınız Volga Nehri Gemi Turları ile karlar ülkesinin güzelliklerini keşfetme fırsatı yakalayabilirsiniz. Moskova Nehri üzerinden hareket eden gemiyle nehrin üzerinde hareket ederken Rusya kültürünü yansıtan evleri ve yerleşim şekillerini görebilirsiniz. Rus halkının, çetin geçen kış aylarından korunmak için başvurduğu yolları izlerken sizin kültürünüzden ne kadar farklı olduğuna tanıklık edeceksiniz. St. Petersburg’a varmanızı sağlayacak Volga Nehri Gemi Turları’nda seyahat ederken, Rusya manzarası eşliğinde uzun bir yolculuk sizleri bekliyor. Buradaki yolculuğunuzun zaman almasının sebebi ise kanalın uzunluğunun 128 km olması. 

 

Uzun süren yolculuğunuz sırasında aşçıların sizler için hazırladığı dünya mutfağından lezzetleri tadarken, müziğin ritmine kapılarak gemide unutulmaz bir akşam yaşayabilirsiniz. Gemide geçirdiğiniz gecenin ardından kendinizi Volga Nehri’nde buluyorsunuz. Nehir üzerinde seyir halindeyken, Volga Nehri Gemi Turları’nın sizler için hazırladığı zengin kahvaltı menüsüyle yeni bir güne merhaba diyorsunuz. Sular altında kalan Kalyazin şehri. Burada sizi, görür görmez şaşırtacak tarihi bir yapı yer alıyor. Eşsiz bir görünüme sahip, halk arasında Batık Kilise olarak bilinen St. Nicholas Katedrali sizlere, tarihin hala ayakta durduğunu kanıtlarcasına boy gösteriyor. Batık Kilise’yi arkanızda bırakırken sonraki durağınız olan Uglich’e varıyorsunuz. Uglich’te birçok hikâyeye tanıklık eden Dimitri Kan Kilisesi’ni, kilisenin yanında bulunan Prens Sarayı’nı ve Tecelli Katedralini ziyaret ediyorsunuz. Saatleriyle de meşhur olan bu şehirde görmeden gitmeyin dediğimiz yerlerden biri de Çayka saat fabrikası. El yapımı saatlerden antika duvar saatlerine kadar birçok çeşidi bulunan Şayka’da, hiçbir yerde karşılaşmadığınız saat modellerini göreceğinizden emin olabilirsiniz. Uglich’in ardından rotamızı Yaroslavl’a doğru çeviriyoruz. Yarısı sular altında kalmış Uglich’ten sonra burası size farklı gelecektir. Şehir Meydanı’ndaki dükkânlarda alışveriş yapabilir, restaurantlarında Rusya’nın kültürünü ve damak zevkini yansıtan yemekler yiyebilirsiniz. Mola kıvamında geçen bu gezinin de ardından Peygamber İlyas Kilisesi’ni görmek için yeniden harekete geçebilirsiniz. Volga Nehri Gemi Turu’nuz boyunca bir şey sizi şaşırtmış olabilir. Bu da sanılanın aksine Rusya yerli halkının dini inançlarına son derece bağlı insanlar olduğu ve bunu yerine getirebilmek için birçok kilise yaptırmış olmasıdır. 

 

Manastırları ve kiliseleriyle bilinen Goritsy kentine demir atıtığınızda karadan kalkan otobüs vasıtasıyla önce Kiril kasabasına, ardından da Aziz Kiril Manastırı’na doğru hareket ediyorsunuz. Manastırdan içeriye adımınızı attığınızda, duvarlardaki süslemeler ve Rusya kültürünü yansıtan figürler dikkatinizi çekecektir. Kiji Adası’nı ziyaret edebilirsiniz. Kiji’de ve hatta dünyada görmeniz gereken yegâne yerlerden biri 22 kubbeye sahip ve bu sayede UNESCO’nun Dünya Miras Listesine aldığı Preobrajenski Kilisesi. Kilise’nin bu denli önemli olması, tek bir çivi kullanılmadan sadece oyma kalemi ve çam ağaçları kullanılarak yapılmasından kaynaklanıyor. Volga Nehri Gemi Turları’nda St. Petersburg’a varmanıza yalnızca bir gün kala gideceğiniz son yer Mandrogy oluyor. Rusya’nın geleneksel köylerinden biri olmayı günümüze kadar devam ettiren Mandrogy’de doğayla baş başa kalıyorsunuz. Yeşilin ağırlıkta olduğu ve oksijenin bol olduğu bu yer karşısında başınızın dönmemesi imkânsız. Bir süre sonra temiz havayı ardınızda bırakarak geceyi geçireceğiniz geminizin yolunu tutuyorsunuz. St. Petersburg’ta saymakla bitiremeyeceğimiz Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı  ve daha birçok yeri göreceksiniz. 

 

Eğer sizde Volga Beyaz Geceler ile Volga Nehri Gemi Turu içerisinde yer almak istiyorsanız sitemizden detaylı bilgi alabilir, en iyi ve uygun fiyat garantisi ile erken rezervasyon imkânlarıyla bütçenize uygun bir tatil planı yapabilirsiniz. 

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz