Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Dinyeper Nehri

Dinyeper Nehri

 

Avrupa'nın Volga ve Tuna nehirlerinden sonra üçüncü büyük nehridir Dinyeper. 2.200 km uzunluğundaki Dinyeper nehrine yapılan turlarla muhteşem yerle görebilirsiniz. Dinyeper nehir turlarına vizesiz olarak katılabilir ve en uygun fiyatlarla sayfamız üzerinden rezervasyon yapabilirsiniz. Dinyeper nehir turunda nerelere gideceğiz, nereleri gezeceğiz şöyle uğrayacağımız yerlere kısaca bir bakalım öyleyse.
 

Kiev

 

Ukrayna'nın başkenti. İş, yaşam, sanat ve eğlencenin kalbi burada atıyor. Kiev'de büyüleyici müzeler var. Çernobil Müzesi, 2. Dünya Savaşı Müzesi, Ulusal Doğa Tarih Müzesi ve Pirogovo Açık Hava Müzesi için planınızı mutlaka yapmalısınız. Şehrin manzarasına hayran kalabilirsiniz, Pechersk Lavra isimli, yer altı tünellerinde manastırların olduğu yerden gün batımını seyretmek çok etkileyici olabilir. Alışveriş için Andreevsky Spusk tercih edebilir, sağlı sollu seyyar satıcıların tezgahlarında çeşitli turistik eşya sattığı ve ressamların tablolarına ilgi gösterebilirsiniz. Tabi alışverişin kalbi Khreshchatky Caddesi, sağlı sollu mağzalarda bir çok ünlü markayı makul fiyatlara bulabilirsiniz.  


Odessa

 

Odessa Ukrayna'nın en büyük 3. kenti ve Karadeniz deki en büyük limanlardan birisine sahiptir. Geniş caddeleri, tramvayları, tarihsel yapıları, harika plajları ve gece hayatı ile Odessa sizi bekliyor. Bizim için Bodrum, Çeşme nasılsa Odessa'da öyle. Plajlar ve gece hayatı konusundan dünyanın bir çok yerinden gelen tursitlerle gece kulüplerinde ve beach clublerde yer bulmak imkansız. Alışveriş yapmak isteyenler için bir adres; Deribasovskaya Caddesi. Şık restoranlar, kafeler ve mağazalar bulunmakta. Ayrıca, Potemkin Merdivenleri, Odessa Opera Binası, Primorsky Bulvarı, Puşkin Müzesi ve Odessa Fine Arts Museum ( Güzel Sanatlar Müzesi) gezi planlarınıza almanız gerekir. 


Kherson

 

Dinyeper nehri güzergahlarından birisi olan Kherson son yıllarda kültür ve doğa turizmi ile uğrak bir yer haline geldi. Dinyeper nehir turunda Kherson bölgesine geldiğinizde tekne ve kanolarla küçük bir tur yapabilir, Avrupa'nın en büyük çölünde bir safari deneyimi yapabilirsiniz. İspanyol, Alman, Fransız ve İsveçlisine kadar 115 etnik grubun birleştiği bu yeşil ve sakin şehir müzeleri, heykelleri, festivalleri ve deniz ürünleri mutfağıyla ünlüdür. Kherson'a gittiğinizde eko turizm bölgesi olan Chaika (Çayka), Kunduz Gölü ve 1.100 tablolu rezim müzesi olan Local Lore'a mutlaka gitmelisiniz. Kherson aynı zamanda bir gelinler şehridir. Amerika ve Avrupa'da bulunan bir çok çöpçatan şirketleri damat adaylarını bu yolla Kherson'a getirmektedir. 


Zaporijya

 

Dinyeper nehri kenarında bulunan Zaporijya yaklaşık 800.000 nüfuslu bir şehirdir. Şehirde havaalanının bulunması turist bakımından son yıllarda bölgeye çok değer katmıştır. Özellikle gece hayatıyla ünlü olan bu şehirde Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günlerinden kulüp ve barlarda yer bulmak oldukça zordur. Şehirde gezilebilecek bir çok katedral, müze, kilise ve parklar mevcut fakat mutlaka Ukrayna'nın 7 harikasından biri olan Kazak Adası'nı görmelisiniz. Bunların dışında dünyanın en geniş ve en büüyük caddesi olan Lenin Prospekt’i görmenizi tavsiye ederiz. 


Vilkovo

 

Vilkovo çoğunlukla Lipovanlar'ın yaşadığı, Romanya sınırının Ukrayna tarafında kalan kısmında, Tuna Nehri'ne sınır bir kasabadır. Şehrin neredeyse her yerine su kanalı ulaştığı için ulaşımın çoğu motorlu teknelerle sağlanıyor. Bölgede bulunan tarihi müzeleri gezebilir, Belgorod Kanalı boyunca tekne gezilerine katılabilirsiniz. Özellikle farklı bir üzüm çeşdiinden yapılan şaraplarının tadına bakmayı unutmayın. 

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz