Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Seine Nehri

Seine Nehri

 

Avrupada; kuzeybatı Fransa'da yer alan 776 km uzunluğundaki Seine Nehri, ülkenin en önemli su yoludur. Le Havre yakınlarında Manş Denizi'ne dökülür. Paris’i boydan boya ikiye bölen Seine kabaca; sağ ve sol yaka olarak aynı bizdeki Avrupa ve Asya kıtaları benzeri ayrılır. Sol taraf daha sakinken – sağ yaka ticaret ve eğlence hayatı ağırlıklıdır. Fransanın bu ikinci büyük nehrinde Fransızların Amerikalılara gönderdiği New York’daki özgürlük anıtının bir de küçük modeli bulunmakta. 

 

37 adet köprüye sahip Seine Nehri,  yaz aylarında faaliyete geçen yapay plajları ile her yıl yüzbinleri ağırlar. 

 

Seine Nehri gemi turları boyunca Paris’de bulunan pek çok kıymetli tarihi yapının önünden geçebiliyorsunuz. Seine Nehri tekne turları yalnızca gezi veya yemekli ve yemeksiz şeklinde ayrılabilmekte. Seine Nehri zaman zaman yeşil ve kahverengi aksa da teknik olarak temiz olduğuna inanılır. Meşhur Bateaux-Mouches tekneleri ile Paris’in tüm detaylarını fotoğraflayabilirsiniz. 

 

Seine Nehri’ni tekne ile dolaşmak aynı zamanda metroya da alternatif ulaşım şekli. Zira Paris’te görülmesi gereken; Louvre Müzesi, Şanzelize Bulvarı, Eyfel Kulesi, Orsay Müzesi, Notre-Dame ve Aziz Louis Adası gibi ilk akla gelen yerlerin tümünün özelliği Sen Nehri kenarında olması. Aziz Louise Adası ve Gotik mimarinin şaheseri Notre Dame Katedrali ise bizzat Seine Nehrinin içinde. Louvre’dan Eyfel’e, Şanzelize’den Notre Dame’a ulaşmanın en pratik yolunun Sen Nehrini kullanmak olduğu söylenebilir. 

 

Cam kaplı katamaranlarla yapılan tekne turlarının fiyatları 9 ila 60 Euro arasında değişiyor. Eyfel Kulesi’nde öğle yemeği artı tekne turu gibi üst seçeneklerin bulunduğunu da belirtelim. Farklı dillerden şehrin tarihini anlatan açıklamalar dinlenebilir. 

 

Zafer Takı, Bastille Meydanı, Lüksemburg Bahçeleri gibi çok sayıda eşsiz mekan Seine Nehri turlarıyla ayağınıza gelecek. 

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz