Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Hakkımızda

Kruvaziyer sektörün köklü ve lider firmalarından olan Karavan Turizm 1969 yılında İzmir’de kurulmuş olup, günümüzde Karavan Travel, Karavan Cruises, Karavanmar, Kmice ve Endless Turkey markaları ile turizm faaliyetlerini sürdürmektedir. İstanbul, İzmir, Antalya, Marmaris ve Kuşadası olmak üzere 5 ofis ve her biri kendi alanlarında uzman 90 kişiyi aşan profesyonel ekip ile hizmet vermektedir. Amerika, Avustralya, Rusya, İngiltere, İtalya, Fransa, İspanya, Güney Afrika ve Güney Amerika’da bulunan temsilcilik ofisleri ile bu destinasyonlardan ülkemize yapılan turizm hareketlerini artırmak için tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Baltazzi Ailesi 'nin Turizm ve Denizcilik sektörlerindeki geçmişi çok eskilere dayanmakta olup, ilk denizcilik deneyimleri Bernando Baltazzi (Venedik Valisi) ile 1575 yılında başlamış ve Baltazzi Ailesi'nin 1750 yılında İstanbul ve İzmir ile deniz ticareti yapmaya başlaması aile fertlerinin birer birer İzmir’e yerleşmesinde etkili olmuştur. 1849 yılında Osmanlılar’ın ilk bankası Baltazziler tarafından kurulmuştur. İstanbul’un ilk feribotla tanıştırılması yine aile tarafından gerçekleştirilmiştir. Aristide Bey Baltazzi, Osmanlı tarihindeki ilk ticari turizm etkinliği olarak kabul edilen '' Uluslararası Osmanlı Sergisi’ni '' düzenlemiştir. Baltazzi ailesinin Osmanlı ile olan yakın ilişkileri 1850 yılında Sultan Abdul Mecid ve 1863 yılında Sultan Abdul Aziz tarafından Baltazzi ailesinin İzmir'deki evlerine ziyaretlerde bulunmasına sebep olmuştur.

Denizcilik sektöründeki faaliyetlerine Karavanmar / Karavan Cruises (www.karavanmar.com / karavancruises.com) şirketi ile hızla devam eden Karavan; sektörün ana kruvaziyer şirketlerinden olan Celestyal Cruises, Variety Cruises firmalarının Genel Türkiye Satış acenteliğini, Costa Cruises’ın da Türkiye yetkili satış acenteleğini üstlenmiş bulunmaktadır. Karavan Cruises bu kulvarda gösterdiği faaliyetler ile yerli tüketicileri gemi seyahati ile tanıştırma ve sektöre yön verme gibi misyonları da kendine hedef olarak belirlemiştir. Karavanmar’ın hizmet verdiği bir başka kulvar ise liman acenteliği ve tur hizmetleridir. Satış temsilciğini yapmış olduğu şirketler dışında ülkemizi ve limanlarını ziyaret eden birçok dünya devi kruvaizyer şirketinin 100.000’I geçen yabancı misafirine ülkemizin güzeliklerini anlatan , tarif eden ve gezdiren Karavanmar; bu faaliyeti ile ülkemize ciddi bir döviz girdisi de sağlamaktadır.

Karavan Turizm 'in sektörde faaliyet gösteren diğer kardeş şirketleri ise 

Karavan Travel – www.karavantravel.com
Uluslararası seçkin tur operatörlerine DMC olarak servis vermektedir.

Kmice – www.kmice.com
Kurumsal organizasyonlar, özel etkinlik & toplantılar, kongre & seminerler, şirket lansman & bayi toplantıları düzenlemektedir.

Endless Turkey – www.endlessturkey.com
Kişiye özel lüks ve butik hizmetler sunmaktadır.

Karavan, TÜRSAB ve ICVB üyeliklerine ilaveten dünyanın en önemli sektörel örgütlerinin (IATA, ASTA, USTOA, NTA, NACTA, RCMA, SITE, F-CCA) kıdemli ve aktif bir üyesidir.

🏢 Merkez Ofis : Halaskargazi Cad. No:112 Kat 5 34371 Şişli / İSTANBUL    

🏢 Antalya Rezervasyon Ofisi : Mehmetçik Mah. Termesos Bulvarı Mah. 919 Sok. No:18 A2 Blok K:2 D:4 07300 Muratpaşa / ANTALYA

🏢 İzmir Rezervasyon Ofisi : Kültür Mah. Meksika Sok. No:3 Yayla Apt. A Blok K:1 D:1 Alsancak / İZMİR 

📞 0850 70 70 750 +90 545 573 9749 - +90 533 687 4790
📞 0232 502 93 20 (İzmir Ofis)

Rezervasyonunuz ile ilgili taleplerinizi, aşağıdaki mail adresini kullanarak bize iletebilirsiniz.
📧 callcenter@karavancruises.com  

REZERVASYON OFİSİ ÇALIŞMA SAATLERİMİZ 
Pazartesi - Cuma  09:00 - 18:00 arası
Cumartesi              09:00 - 14:00 arası
Pazar                     11:00 - 16:00 arası