Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Güney Amerika Gemi Turları

Güney Amerika Gemi Turları

 

Amerika'nın güney yarısı diyebileceğimiz Güney Amerika; 600 milyona yaklaşan nüfusu ile 20 milyon kilometre kare alanı kapsayan devasa bir kıta.  

 

Güney Amerika; Venezuela’daki Angel  ile dünyanın en yüksek şelalesine, Amazon ile hacim olarak en geniş nehri ve yağmur ormanlarına, en uzun sıra dağlarına, yeyüzünün en kuru çölüne, Şili'deki Puerto Toro ile dünyanın en güneyindeki yerleşim merkezine sahiptir. Dünya’nın en yüksek başkenti Bolivya’daki La Paz yine burada bulunur. 

 

Arjantin, Bolivya, Brezilya, Şili, Kolombiya, Ekvador, Fransız Guyanası, Guyana, Paraguay, Peru, Surinam, Uruguay ve Venezuela bu bölgede yer alır. Bu ülkelerin bir çoğuna Türk vatandaşları vizesiz seyahat edebilmektedir.

 

Arjantin'in başkenti ve Sao Paulo'dan sonra kıtanın ikinci büyük kenti Buenos Aires’e; THY, Alitalia, KLM, Air France, Lufthansa gibi uçuş seçenekleri ile ulaşabilirsiniz. Roma, Paris, Madrit ve Frankfut aktarmaları bulunabileceğini belirtelim. Güney Amerika gemi turları tatil seçenekleriniz arasında ise, bu şekilde bir ulaşım tercihi çoğu zaman daha mantıklı gelebilmekte. 12 gecelik Cruise turları çoğu ziyaretçiye yeterli geliyor. 

 

Güney Amerikanın kalbi, Brezilyanın ikinci büyük kenti Rio de Janeiro’da yapılabilecek şehir turunun ardından; Copa Cabana ve Ipanema Plajları, futbol meraklısıysanız Maracana Stadyumu, Güzel Sanatlar Müzesi, Kraliyet Sarayı, Şehir Tiyatrosu, Vargas Caddesi, Milli Kütüphane ve Rio’nın simgesi tepedeki ünlü İsa Heykeli görülebilir. 

 

Uruguay’ın başkenti Montevideo’da ise; Bağımsızlık Meydanı, Batlle ve Ordonez Parkı, Estadio Centenario Stadyumu ziyaret edilebilir, arzu edenler Güney Amerika'nın St.Tropez'i  denilen Punta del Este turuna katılabilir. 

 

Arjantin, bizler gibi et yemeklerine düşkün bir millet için kusursuz bir ülke. İyi et restoranlarını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Gezginlerin, kıtanın Barcelona’sı dediği kiliseler ve katedraller şehri başkent Buenos Aires’te ise yapmanız gereken ilk şey Tango’yu canlı olarak izlemek! Yılbaşında denize girmek isteyenlerdenseniz uygun iklim koşullarına bayılacaksınız. 

 

Amerika-Jamaika-Cayman Adaları-Bahamalar turu; Miami, Falmouth, Georgetown, Cozumel ve Nassau’yu 9 günde gezdiriyor unutmadan Güney Amerika gemi turu arayanlara hatırlatalım. 

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz
Aramanızı Filtreleyin
Aramanızı Filtreleyin
Kişi Başı Fiyatı