Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Kuzey Avrupa Gemi Turları

Kuzey Avrupa Gemi Turları

 

Norveç Fiyortları ve Kuzey Avrupa Gemi Turları, tatil severlerin son gözdeleri arasında yer alıyor. Büyük Britanya turu, Baltık başkentleri ve Fiyortlar turları, İngiltere, İskoçya ve İrlanda turu gibi üç ana rotada seçim yapabiliyoruz. Ya da Belçika’dan Finlandiya’ya kadar uzanan, tüm bu ülkeleri kapsayan uzun bir tatil planlaması yapabiliriz. 

 

Yaşam standartlarının en yüksek olduğu, kültürel anlamda komşularına oldukça benzer yapılara sahip Kuzey Avrupa ülkeleri, coğrafi konumlarından ötürü oldukça sert iklimlere sahip. Denize kıyısı ülkeler nispeten daha yumuşak iklim özellikleri barındırsa da iç kesimler kış ayları oldukça dondurucu geçebiliyor. Somonun başkenti diyebileceğimiz kuvvetli kuzey denizlerinde tüm deniz mahsulleri sıkça tercih edilmeli. İklimin sert olduğu bölgelere gideceğiniz düşünüldüğünde tüm kazak ve kayak kıyafetlerinizi gözden geçirmelisiniz. 

 

Bölge halklarının eğitim seviyesi, okuma yazma oranı oldukça yüksek. Dünyanın bu en aydın kentlerinde; denizcilik, tarım ve teknoloji de oldukça gelişkin durumda. 

 

Avrupa’nın en büyük Ortodoks kiliselerinin başında gelen Uspenski Katedrali, St. John Kilisesi, Suomenia Adası, Fin Senatosu ve üniversitesiyle Senato Meydanı, festivaller şehri Helsinki’de sizi bekliyor. Karasal ve ılıman bir iklim hüküm sürdüğü Finlandiya’da; kışlar kısa ve soğuk, yazlar ise uzun ve ılık geçmekte. Üst düzey kaliteye sahip deniz mahsüllerini ise hatırlatmaya dahi gerek yok. 

 

1200’lerden bu yana İskandinav Kültürü’nün merkezi olan Stockholm’de; yazları ılıman, kış aylarında ise oldukça serin bir iklim hüküm sürer. Djurgarden Adası, Kraliyet Sarayı ve Geyik Eti parklardan ve göllerden fırsat bulabilirseniz sizi bekliyor. 

 

Kuzey Avrupa denildiği zaman ilk akla gelen ülkelerden yağmurlar ülkesi İngiltere; bugün kuzeyde İskoçya, batıda Galler ile komşudur. British Museum, Madame Tussauds ve Charles Dickens Müzesi, Buckhingam ve Westminister Sarayları, Londra Kulesi mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden. Çift katlı otobüsler de mutlaka fotoğraflanmalı. 

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz
Aramanızı Filtreleyin
Aramanızı Filtreleyin
Kişi Başı Fiyatı
57 Tur Bulundu