Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Norveç Fiyortları Gemi Turları

Norveç Fiyortları Gemi Turları

 

İskandinav ülkeleri arasında yüzölçümü en büyük ve nüfusu en az ülke olan Norveç'e seyahat planınız var ise özellikle Haziran ve Temmuz aylarını tercih etmelisiniz. Sıcaklık derecesi her mevsim düşük olan ülkenin güneyinde ılıman iklim hakimken, kuzeyinde soğuk havanın etkisini daha kolay hissedebilirsiniz. Norveç'teki seyahatinizde görmeniz gereken yerlerden ilki, tertemiz havasıyla başınızı döndürecek bir yer.Burası çevresinde yüksek dağların boy gösterdiği ve ikliminden dolayı yemyeşil, uzun ağaçların bulunduğu Norveç Fiyortları...

 
Norveç Fiyortları gemi turları sayesinde Norveç'in en gözde fiyortlarını gezerken hayranlığınızı gizlemekte güçlük çekebilirsiniz. Yola çıkarken yapmanızı istediğimiz şey ise; kendinize bir sırt çantası hazırlayın ve içerisine yeme-içme ihtiyacınızı karşılayacak geminizden de temin edebileceğiniz sandviç, meyvesuyu gibi aperatif gıdaları ve tabi ki de su koymayı da unutmayın. Öyle ki fiyortları gezerken ve koylardan dağın eteklerine doğru çıkarken fazlasıyla efor sarfedip, yorgun düşebilirsiniz.  Tam anlamıyla hazırsanız Norveç Fiyortları gemi turlarındaki turistlerin ilgi odağı olan Geirangerfjord, Sognefjord, Narofjord'a  doğru yola koyulabilirsiniz. Gemi turunuza başlarken fotoğraf makinelerinizi hazırlayıp şarjını son bir kez kontrol edin. Sebebi ise iki tarafı ada ve yerleşkelerle çevrili Norveç sularında ilerlerken bakmaya doyamadığınız bu yerleri hatırlamak ve her kareyi yakalayıp ölümsüzleştirmek isteyeceksiniz. Geminiz bu fiyortlara doğru yol almaya başladığında kamarada oturup Norveç halkının sert geçen kış aylarından etkilenmemesi için inşaa ettiği evleri ve hemen yanındaki yeşil çam ağaçlarını izleyerek manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Zamanın geçtiğinin ve geminizin oldukça ilerlediğinin farkındasınız fakat o da ne, güneş bir türlü gökyüzünden ayrılmak istemiyor. Saatler gece 1'i gösterirken ve siz kuzeye ilerledikçe hava hala aydınlık..


Norveç Fiyortları gemi turunuz dışında yapmanız gereken bir diğer şey ise ülkenin milli yemeği olan Geyik Kebabı'nı tatmak. Dünyada balıkçıları ve balıklarıyla ünlü bu ülkenin yemekleri ve hatta kahvaltıları da balık ağırlıklı. Norveç gibi dünyanın en kuzeyindeki bir ülkeye geziye gelmişken başkent Oslo dünyanın en pahalı şehirlerinden biridir ve Bergen şehirlerini de gezmeyi ihmal etmeyin. Sayfamızda Norveç Fiyordları gemi turları ile ilgili en iyi ve en uygun fiyatları bulabilir, erken rezervasyon, kampanya, fırsatlardan yararlanabilir, Norveç Fiyortları gemi turu programları hakkında tüm detaylı bilgileri alabilirsiniz.

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz
Aramanızı Filtreleyin
Aramanızı Filtreleyin
Kişi Başı Fiyatı
195 Tur Bulundu