Gemi Turları

Tıklayın sizi arayalım
0850 70 70 750
Destinasyon
Kalkış Limanı
Gemi Şirketi
Gemi
Ay
Birleşik Arap Emirlikleri Gemi Turları

Birleşik Arap Emirlikleri Turu

Birleşik Arap Emirlikleri Gemi Turları

 

Arap Yarımadası'nın güneydoğusunda bulunan, Suudi Arabistan ve Umman’la komşu Birleşik Arap Emirlikleri, yedi emirlikten meydana gelmekte. Başkent ve en büyük ikinci emirlik konumundaki Abu Dhabi, aynı zamanda kültürel, endüstriyel ve siyasi çekim merkezi konumundadır. Son derece önem verilen eğitim ve ticaret genellikle İngilizce yapılır. Telefonu kodu +971, para birimi BAE Dirhemi, trafik akışı ise sağdandır. Birleşik Arap Emirlikleri, Arap ülkeleri içinde yüzölçüm bakımından en küçük olanı gibi gözükse de kişi başına düşen milli gelirler incelendiğinde kalburüstü Dünya devletlerini geride bırakır, güzellikleriyle ise Ortadoğu’nun Venedik’i olarak kabul görür. 

 

Birleşik Arap Emirlikleri, Shengen bölgesiyle vize anlaşması imzalamış durumdadır. Özetle Avrupa’da toprağı olmadığı halde Avrupa’da vizesiz dolaşma imkanına sahiptirler. Ülke; şeriatla yönetilmesine özgürlükçü hali ile diğer bölge ülkeleri arasında öne çıkar. Yine de kadınların konakladıkları alanların dışında açık ve dar giysiler giymesinin pek hoş karşılanmadığını atlamadan belirtelim. Müslüman olmayan kişilerin Camilere girmesi zaman zaman sorun yaratabilmekte. 

 

Ortak kutladığımız Dini bayramlara ek olarak; 29 Şubat Dubai Tenis Şampiyonası, 24 Kasım Dubai Uluslararası Rallisi ve 27 Kasım’daki Formula yarışları; tatil severlerin not defterlerine kaydetmesi gereken önemli günlerden.

 

Bir zamanların eski bir liman kenti olan Dubai ve Umman’ı Birleşik Arap Emirlikleri gemi turu ile görmek isteyenlere – hayatınızın en doğru seçimini yaptınız – diyebiliriz zira Dubai, Muscat, Abu Dhabi, Khasab, Umman gibi cazibe noktalarına ek olarak; Jumeirah Camii, Büyük Camii, Dubai Müzesi, Al Jalali ve Al Mirani kaleleri, Matrah Pazarı, Saadiyat (Mutluluk) Adası ve Emirates Palace hem alışveriş severleri hem de eşsiz kültür turları isteyenleri tatmin edecek kalitede. 

 

Birleşik Arap Emirlikleri gemi turları ile ünlü yedi yıldızlı Burj El Arab otelini merak edenler özel turlara katılabilir, Altın Çarşısı’ndan hediyelerle dönebilir, Sheikh Zayed Caddesi'ndeki ilginç binaları fotoğraflayabilirsiniz. 

Birleşik Arap Emirlikleri Turu

1 Gemi Turu Bulundu.
Uçaklı Paket
  • Gösterilen fiyatlar iki kişilik kabinde vergiler Dahil kişi başı fiyatlardır.
7 Gece
Costa Firenze ile Arap Yarım Adası (1010) Freedom Of The Seas
Kalkış Tarihi :25.2.2022
Kalkış Noktası : Dubai
Uğradığı Limanlar : Dubai, Abu Dhabi, Doha, Muscat, Dubai
Detay