Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Süveyş Kanalı Gemi Turları

Süveyş Kanalı Gemi Turları

 

17 Kasım 1869'da deniz trafiğine açılan Süveyş Kanalı (Suez Canal), Akdeniz ile Kızıldeniz'i birleştiren yapay bir su yoludur. Diğer kanallarla mukayese edildiğinde kaza oranı neredeyse sıfırdır. İlk planları Osmanlıya uzanan Süveyş Kanalı, modernizasyonlar ile sürekli geliştirilmektedir. 93,3 km. uzunluğa, 205-225 metre genişliğe ve 24 metre derinliğe sahiptir. 80 bin dolarlık geçiş ücreti düşünüldüğünde 5 milyar doları bulan yıllık gelir sağlamakta. 

 

Bu hattı kullanan 16 gecelik Venedik-Dubai turu 7 farklı limanda mola verir. Venedik, Atina, Hayfa (İsrail), Ashdod (İsrail), Süveyş Kanalı, Salalah (Umman) ve Dubai görülebilir. Süveyş Kanalı Gemi Turları ile tarihi Firavunlara kadar uzanan bu önemli geçiş noktasını tüm detaylarıyla inceleyebilirsiniz. 

 

16 gecelik bir başka tur, Barselona’dan kalkıp Dubai’yi hedefliyor. Barselona, Roma, Naples (İtalya), Atina, Süveyş Kanalı, Aqaba (Ürdün) ve Dubai ziyaret merkezleri arasında. 

 

Ümit Burnunu ve Afrika sahillerini baştan başa dolaşan gemilere maddi kolaylık sağlaması için planlanan Süveyş Kanalının yapımı 10 yıl sürer. Tur rehberlerine göre yapımı sırasında 1.5 milyon kişi çalışmış ve 120 bin kişi hayatını kaybetmiştir. 26 Temmuz 1956’da Süveyş Kanalı millileştirilir. 

 

Daha uzun bir tatile ihtiyaç duyanlar 35 gecelik büyük turu deneyebilir. İstanbul limanından kalkışla Güney Afrikaya kadar gidilebiliyor. Sonrasında Cape Town-İstanbul uçuşu ile geri dönülmekte. İtalya, Fransa, Yunanistan, Mısır, Ürdün, Seyşeller ve onlarca farklı limanı kapsayan bu büyük rotaya gezginler büyük önem vermekte. 

 

Sizinle liman liman dolaşacak bir odanız olsun istemez misiniz? Üstelik hiç bir yol yorgunluğu yaşamadan onlarca ülke görme imkanına da sahip olabilirsiniz. Artık limanı olan her yer yeni eviniz olacak. İster Süveyş Kanalı ister Mısır ya da İsrail. Ortadoğu artık elinizin altında!

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz