Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Siros Gemi Turları

Siros Gemi Turları

 

Yunan adalarının en küçüklerinden olmasına rağmen konumu itibariyle en çok ziyaret edilenlerinden olan Siros Adası, küçüklüğüne rağmen kısa sürede kendisini size aşık etmeyi başaracak güzellikte. 

 

Adaya adımınızı atar atmaz diğer yunan adalarından farkını anlıyorsunuz. Neo klasik tarzda bolca yapının bulunduğu adanın mimarisi II. Dünya Savaşı'ndaki İtalyan işgali sebebiyle oldukça değişime uğramış. Siros gemi turları ile siz de bu farklılığın ada hayatında yarattığı değişimi kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

 

Siros'da bulunan şirin sokakları gezebileceğiniz en doğru adres koruma altında bulunan Ermopolis. Tertemiz sokakları, muhteşem butik otelleri ve romantik kafeleri ile meşhur bu tarihi bölge de gönlünüzce gezebilirsiniz. Adayı iki farklı tepeden izleyen biri Ortodoks diğeri Katolik iki kilise mevcut. Adanın en çok ziyaretçi çeken yapıları da hem tarihi önemleri hem de muhteşem manzaralarıyla bu kiliseler. Adayı her daim gözleyen bu iki kilisenin isimleri St. Nicolas ve St. George. Yakın zamanda bir turizm merkezine dönüşmesi kesin olan bu şirin ada size Siros gemi turları ile ulaşıyor.

 

Sayfamızda Siros gemi turları ile ilgili en iyi ve en uygun fiyatları bulabilir, erken rezervasyon, kampanya, fırsatlardan yararlanabilir, Siros gemi turu programları hakkında tüm detaylı bilgileri alabilirsiniz.

 

 

Siros Adası Hakkında Bilgiler

 

Siros'un (Syros) en önemli kültürel değerleri arasında bulunan, aynı zamanda Kiklad Adaları'nın da baş şehri olan Ermopouli Limanı, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alıyor. Adada zenginlere ait malikanelerin yer aldığı Vaporia bölgesi görülmeye değer. Neoklasik döneme ait tüm yapıları ile diğer Yunan adalarından sıyrılan Siros (Syros), tipik bir Avrupa kenti görüntüsü veriyor.

Kyklad adalarının merkezi Siros, 84 km²’lik yüzölçümüyle 20.000 kişiye ev sahipliği yapmakta. Adada konfeksiyon ve pamuklu dokuma fabrikaları bulunmaktadır. Galissas, Foinikas, Pagos, Manna, Kini ve Poseidonia Siros’ta gezilebilecek bölgeler.

 

Siros Adasına Havayolu ile Ulaşım

 

İstanbul-Atina-Siros rotasıyla adaya havayolu ile ulaşım mümkün. Detaylar ve tarihler için Olymic Havayollarının web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Siros Adasına Denizyolu ile Ulaşım

 

Atina’dan (Pire Limanı) hemen hemen tüm Ege adalarına feribotla gidebilirsiniz. Atina’dan Siros’a 4 saate yakın bir sürede ulaşım mümkün. Syros, Mikonos’a 1 saat uzaklıkta olduğu için önce Mikonos’u gezip sonrasında denizyolu ile Siros’a geçebilirsiniz. Mikonos için yaz aylarında Türkiye’den direk uçuşlar bulunabiliyor.

 

Siros Adası’nda Nereler Görülebilir?

 

Ortaçağ-Venedik ve Kiklad mimarisinin birleşimden oluşan Ano Syros köyü, kuzeydeki Katolik Ano Siros ve güneydeki Ortodoks Vrondado kiliseleri, meşhur Plateia Miaouli meydanı, Apollon Tiyatrosu ve Agios Nikolaos kilisesi görülebilir.

 

Syros’ta Hangi Otellerde Kalınabilir?

 

Anemona Villas, Hotel Ploes, Anemona Villas, Hotel Brazzera, Hotel Ethrion, Apollonion Palace, Aktaion Hotel ve Hotel Benois turistler tarafından Syros’ta yüksek puan verilen tesislerden bazıları.

 

Siros’ta Ada içi Ulaşım

 

Uygun fiyatlarla taksi ile ulaşım mümkün. Uluslararası geçerliliğe sahip bir ehliyetiniz varsa kolayca araç kiralayabilir ve adanın her yerini gezebilirsiniz. Belediye önünden kalkan otobüsler farklı bir alternatif olabilir. Şehir turu yapmak isterseniz sevimli trenleriyle etrafı fotoğraflayabilirsiniz.

 

Siros Adası’nda Nerede Ne Yenir?

 

Ada halkının meşhur peynirin markası “Saint Michali; Maydanoz salataları Maintanosalata, zeytinyağlıları, sosisleri, reçelleri ve lokumları (Loukoumi) da tadılmaya değer.Tüm deniz ürünleri kusursuza yakın tazelikte. Manzaralı kafelerden salaş restoranlara kadar her bütçeye uygun seçenek bulmak mümkün. Kekik, bal ve kavrulmuş badem ile yapılmış helvalı pastaları az bilinse de tadılması gereken lezzetlerden.

 

Siros Adası’nda Gece Hayatı

 

Geç saatlerde açılan bar ve kulüplerin çoğu şehir merkezi Ermoupolis’te bulunuyor. Farklı tarzlarda müzikler dinlemek mümkün. Siros’ta büyük bir kumarhane de bulunmakta. Turistik yerleşim yerleri Finikas ve Galissas gece hayatının diğer önemli merkezleridir.

 

Siros Adasının Plajları Nasıldır?

 

Vari, Galisias, Foinikas, Yalissas ve Kini ve Possidonia plajları temiz kumsalları ile gezginler arasında öne çıkıyor. Diğer Ege adalarının aksine plajlarında şezlong ve şemsiyeler için ücret ödenmesi gerekiyor, bir şemsiye ve bir şezlong 5 Euro civarında.

 

Siros’ta Festivaller

 

Mayıs ve Temmuz ayları arasında düzenlenen; Uluslararası Cyclades Müzik Festivali, Klasik Müzik Festivali ve Ermoupolia festivalleri izlenmeye değerdir.

 

Siros Vize ve Konsolosluk Bilgileri

 

Türkiye Cumhuriyeti Atina-Pire Başkonsolosluğu üzerinden vize ve ulaşım konusunda destek alabilirsiniz. + 30 210 672 9830 / + 30 210 672 1153 Acil: +30 694 656 48 70

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz