Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Şili Gemi Turları

Şili Gemi Turları

 

Güney Amerika ülkesi Şili Cumhuriyeti; Peru, Bolivya ve Arjantin ile komşudur. Dünyanın en yüksek volkanına ve sıradağlar zincirine sahiptir. Mevcut yanardağları yüzde 10’u Şili’de bulunur. Doğa ve tarih cenneti bu ülkede dört mevsim görülür. Aralık-Şubat ayları arası yaz mevsimi, Mart-Mayıs arası sonbahar, Haziran-Ağustos kış, Eylül-Kasım arası ise bahar yaşanır. 13 idari bölgeye sahiptir. Başkent Santiago, Valparaiso, Puerto Montt, Punto Arenas, Iquique önemli şehirleridir. Şili’nin resmi dili Şili İspanyolcası’dır. Ülkenin adı, “Dünyanın bitimi” anlamına gelen “Chili” kelimesinden gelir. 

 

Güney Şili Aralık-Mart arası gezginler tarafından sık tercih edilir. Güney turistik bölgesi ise özellikle kayakseverler tarafından talep görür. Ekim ayında Şili’ye giderseniz bolca festival fotoğraflayacağınızdan emin olabilirsiniz. 

 

Şili mutfağı, deniz ürünleri ve sığır eti üzerine kuruludur denilebilir. İspanyol, İtalya ve Alman göçlerinin etkisi ağırlıklı olarak hissedilir. Aynı zamanda kuzeyden güneye kadar yerellikten beslenen farklı lezzetler oldukça çeşitlidir. 

 

Şili Gemi Turları ile Güney Amerika’ya giderseniz yeryüzünün en kuru yeri Atakama Çölünü mutlaka görmelisiniz. Orta Şili’de Dünya’nın en kalitelisi olduğu iddia edilen şaraplar gayet ucuza tadılabilir. Başkent Santiago’dan 5 saat uzaklıkta bulunan Paskalya Adası kafa dinlemek isteyenleri kendisine çeker ve çoğu turistin ‘hayatta bir kez görülmesi gereken yerler’ listesindedir. Öte yandan Patagonya, ve Dünyaca ünlü Moai taş heykelleri de mutlaka fotoğraflanmalı. 

 

Güney Amerika (Uçaklı Paket), İstanbul-Paris-Santiago ve İstanbul-Santiago uçuşları sonrası başlamakta. 17 gecelik bu büyük tur ile; Santiago-Valparaiso (Şili), Puerto Montt (Şili), Punta Arenas (Şili), Cape Horn (Şili), Falkland-Antartika, Puerto Madryn (Arjantin) ve Montevideo (Uruguay) görülebilmekte. 

 

4-7-9-15 ve 17 günlük Gemi Turları ile Şili dahil tüm Güney Amerika ülkelerini ziyaret edebilirsiniz. Şili’yi görmek isteyen Türk vatandaşlarının vizeye ihtiyacı olmadığını da ekleyelim.

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz