Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Patmos Gemi Turları

Patmos Gemi Turları

 

Yunan adaları turlarının uğrak adalarından biri olan Patmos, kuzeydeki on iki adalar arasında bulunuyor. Holy Island yani Kutsal Ada olarak bilinen Patmos’un bu isimle anılmasının sebebi Hristiyan dünyası için taşıdığı önem. Patmos gemi turları süresince adada görebileceğiniz en önemli tarihi yapı St. John Manastırı ve Mağarası. Hristiyanlar tarafından Efes’ten sonra mutlak görülmesi gereken yer olarak belirtilen bu manastır, kıyamete dair ilahi vahiyler alan Aziz Yohanna adına inşa edilmiş.
Geçim kaynağı balıkçılık ve turizm olan bu adanın küçük meydanı çevresinde sıralanmış mağazalar size adanın tipik şirin bir yunan adası olduğunu hatırlatıyor. Bütün ticari faaliyetin yer aldığı Skala bölgesi adanın kalbi konumunda. Skala’da adaya has deniz ürünlerinden tadabileceğiniz gibi, el yapımı birçok takı ve aksesuar da satın alabilirsiniz.


Adanın liman bölgesinden çıkıp, Kambos’a doğru yapılacak kısa bir yürüyüşün ardından sizi küçük ama tertemiz bir plaj karşılıyor. Patmos gemi turları ile bu adada geçireceğiniz gün size kesinlikle yetmeyecek. Sayfamızda Patmos gemi turları ile ilgili en iyi ve euygun fiyatları bulabilir, erken rezervasyon, kampanya, fırsatlardan yararlanabilir, Patmos gemi turu programları hakkında tüm detaylı bilgileri alabilirsiniz. 

 

 

Patmos Adası Hakkında Bilgi

 

Yaklaşık 3.000 kişilik nüfusu, 34.6 km² yüzölçümü ile Ege’de küçük bir kayalık ada olan Patmos ya da Batnaz; Onikiada'nın en kuzeyinde bulunur. Roma döneminde sürgün yeri olarak kullanılan ada, Yeni Ahit'in Vahiy bölümünde geçtiği için Hıristiyanlar için bir hac merkezidir. Ayrıca Yuhanna'nın Hz. İsa'yı gördüğü iddia edilen mağara halka açıktır. Bazı manastır ve kiliseler Patmoslu Yuhanna'ya adanmıştır. Ege’nin Kudüs’ü olarak bilinen adanın (Chora) Hora bölgesi 2006 yılında UNESCO tarafından Evrensel Dünya Mirası ilan edilmiştir. 376 yıl Osmanlı egemenliğinde kalan adan 1948’de Yunanistan’a geçer. Balıkçılık ve Turizm başlıca gelir kaynaklarıdır.

 

Patmos’da Ada içi Ulaşım

 

Patmos’u yaya olarak gayet kolay gezerek Livadi Geranou’ya, Grikos’a ve Chora’ya yürüyebilirsiniz. Skala limanından kalkan teknelerle hemen yanlarındaki Nergiscik , Fourni, Marathi ve Lipsi adalarına günübirlik ziyaretler mümkün. Yoğun Temmuz ve Ağustos dönemlerinde Skala’dan Chora’ya, Grikos’a, Kambos’a  1 Euro’luk otobüsler bulunabilir. Skala'dan taksi tutacağım derseniz; Meloi Plajı, Hora, Grikos, Lambi ise 3-7 Euro civarında tutuyor. Her Yunan adasında olduğu gibi burada da motosiklet ve ATV’ler kiralanabiliyor.

 

Patmos Adasına Denizyolu ile Ulaşım

 

Patmos'a Bodrum'dan direkt sefer mevcut değil. Bodrum'dan Türk feribotlarıyla önce Kos'a gidiliyor. Kos'taki evrak işlemlerinin devamında Yunan feribotlarıyla Patmos'a geçilliyor. Patmos adasına Kuşadası – Samos – Patmos feribotu ile de ulaşabilirsiniz.

 

Patmos Adasına Havayolu ile Ulaşım

 

Patmos’da havalimanı bulunmuyor. Ulaşım deniz yoluyla sağlanmakta.

 

Patmos Adasında Nerede Kalınmalı?

Türkiye'den adayı ziyarete gelenlerin en sık tercih ettiği oteller; sahildeki Skala ve Romeos Hotel. Ayrıca Skala'da onlarca pansiyon ve butik otel bulunabilir.

 

Patmos Adasındaki Plajlar Nasıldır?

 

Patmos’un yoğun girintili çıkıntılı yapısı; birçok bakir koy ve el değmemiş plaj seçeneği sunduğundan, çoğu gezgin Kambos'un bölgenin en iyi plajı olduğu konusunda hemfikirdir. Yüksek puanlı bir diğer plaj ise Kambos yolu üzerinde bulunabilecek Agriolivado dur. Bu sebeple iki plajda biraz kalabalık olabiliyor. Yolunuz Kambos'a düşerse patikalar üzerinden biraz zorlukla da olsa ulaşabileceğiniz ada'nın kuzey plajlarından Grikos Koyları ve Lampis’de iyi birer alternatif. Grikos'un hemen dibinde yer alan ve nispeten daha bakir Petra plajı'nın tek dezavantajı ise ise taşlık olması. Eğer kafa dinleyebileceğiniz bir koy ararsanız, adanın güney batısında yer alan Psilli Amos Koyu’na yine patika yollardan inip kumsalın tadını çıkarabilirsiniz.

 

Patmos Adasında Nereler Gezilebilir?

 

Korsan tehlikesinden korunmak için Patmos’un en yüksek noktasına inşa edilmiş şirin Chora Kasabası, ada'nın eski şehir merkezi. Adanın Hristiyanlarca kutsallığından dolayı buradaki evler, diğer Yunan Adalarının aksine astronomik değerlere sahip. Türkiye’deki Efes’ten sonra görülmesi gereken hac merkezlerinin başında yer alan Teolog  St. John, Meryem ve Kıyamet manastırları ve yanındaki meşhur mağara, ‘din merkezli’ turizmin merkezindeki adanın öne çıkan güzelliklerinden.

İncil'in Son Bölümü'nün Yazıldığına inanılan (Apocalypse) Mağarası ve Zoodoxos Pigi Kadın Manastırı, turistlerin uğramadan ayrılmadığı diğer tarihi yapılardan.

 

Patmos Adasında Gece Hayatı Nasıldır?

 

Adanın kutsallığından dolayı uzun yıllar içki servisinin yapılmadığı düşünüldüğünde, şimdilerde geldiği nokta dikkat çekici. Skala ve Chora’da eğlenceli  pek çok bar ve kulüp bulunabilir.

 

Patmos Adasında Neler Yenir?

 

Patmos Adasında; yaban kuşkonmazlı ahtapot, şaraplı subye, helvalı sigara böreği, napi usulü rulo halinde dil balığı, midyeli pilav ve gelin kabağı dolması ‘adanın lezzetleri’ olarak öne çıkıyor?. Kapari, kaya koruğu, kalamata zeytini ve feta peyniri ile yapılan Horiatiki Salatası ise ilk siparişiniz olmalı. Sapsila Koyu'nda bulabileceğiniz "Benetos Restaurant", saydığımız Ege lezzetlerini romantik bir atmosferde tadabileceğiniz güzel bir adres. Tercihiniz deniz ürünleriyse Pantelis ve Tarsanas'ı da deneyebilirsiniz. Sahildeki lokantalardan birini keşfetmek isterseniz Agriolivadi restorana bir uğramalısınız.

 

Patmos’tan Hediyelik Neler Getirilebilir?

 

Patmos'da diğer Ege adalara göre daha orjinal hediyelikler bulmak olası. Takı-boncuk-magnet üçlüsünün yanı sıra, minik ikona biblolar da cazip fiyatlarla alınabilir. Ünlü içkileri Uzo'nun şişesini adadan 2 Euro'ya alabiliyorsunuz.

 

Patmos Adasındaki Festivaller

 

Ada'ya Paskalya zamanı yolunuz düşerse muhteşem kutlamalara tanıklık edebilir, Hz. İsa'nın Son Akşam Yemeği’nin sahnelenmesini izleyebilirsiniz.

 

Patmos Adası vize ve konsolosluk işlemleri

 

Ada, Türkiye Cumhuriyeti Rodos Başkonsolosluğu bölgesinde bulunmaktadır.

Telefon: 00 30 22410 23362 - 00 30 22410 2359

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz
Aramanızı Filtreleyin
Aramanızı Filtreleyin
Kişi Başı Fiyatı
33 Tur Bulundu