Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Mısır Gemi Turları

Mısır Gemi Turları

 

Nijerya’dan sonra Afrika’nın en kalabalık ülkesi; sanat ve bilimin doğum yeri, Nil Nehri ve piramitlerin ülkesi Mısır, medeniyetin beşiği olarak bilinir. Kışların ılık geçtiği bu firavunlar ülkesinde Mayıs-Ekim arasında sıcak bir yaz, Kasım-Nisan ayları arasında da serin bir kış mevsimi görülür. Turistik sezon Aralık – Şubat ayları arasıdır. Haziran – Ağustos arasının ise – kavurucu sıcaklar nedeniyle - tercih edilmemesi gerektiği sıkça gezginler tarafından dile getirilmekte. 

 

Ziyaretler Türk vatandaşları için vizeye tabidir. Mısır gemi turları için kalkış noktası olarak Mısır seçilecekse – havayoluyla 2.5 saatlik bir uzaklık bulunduğunu belirtelim. Para birimleri 1 Mısır paundu (EGP) hemen hemen 3 Türk Lirasına karşılık gelir.Trafik akışı ülkede sağdandır.Türkiye ile Mısır arasında -1 saat fark bulunur. Bizden 1 saat geridedirler. 

 

Okyanuslara komşu Mısır, lezzetli deniz ürünleri ile de öne çıkar. Şeker kamışı suyu, tropikal meyveleri ve ‘seç-pişirsinler’ tarzı ayaküstü balıkçıları ile açlığa kusursuz çözümler bulunabilir. 7 bin yıllık geçmişe sahip bu Ortadoğu ülkesinde; mide ve bağırsak problemleri yaşamamak adına, yediklerimize dikkat etmeliyiz. Ananas, muz gibi kabuğu soyulabilen meyvelere ağırlık verilmeli, açık sular içilmeli, süt ve süt ürünlerine yine azami derecede dikkat edilmeli! 

 

Nil Nehri’nde Gemi ile Mısır Turu; Luxor, Karnak, Krallar Vadisi, Esna, Edfu, Kom Ombo, Aswan, Kahire ve Giza Piramitleri’ni görebilme imkanı veriyor. İstanbul çıkışlı Yunan Adaları ve Mısır Gemi Turları tercih edildiğinde ise; Ashdod (İsrail), Port Said (Mısır), İskenderiye (Mısır), Girit (Yunanistan) ve Atina – Pire (Yunanistan) fotoğraflanabilir. 

 

Süveyş Kanalı, kültür ve tarih dersleri için ilk adım ‘Kahire’, baharatların ve mercanların merkezi ‘Şarm el-Sheikh’, eğlenceli sahil bölgesi ‘Hurghada’, açık hava müzesi ‘Luksor’, tapınaklarıyla ‘Asvan ve Ebu Simbel’ ziyaret noktaları olarak not alınabilir.

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz