Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Milos Gemi Turları

Milos Gemi Turları

 

İngilizlerin ünlü gazetesi The Times tarafından en iyi yaz tatili rotalarından biri seçilen Yunanistan’ın en batısındaki Milos, tamamen volkanik kökenli bir ada ve Girit ve Atina arasında kalıyor. Kırmızı, turuncu ve pembe sokaklar işte bu volkanik izlerin bir sonucu. 

 

İzmir’den Atinaya oradan da Milos Adasına düzenli pırpır uçuşlar var. Bir kaç sene öncesine kadar kimsenin adını duymadığı bir yerken şimdilerde yakaladığı popülerlik ‘inanılmaz’ olarak nitelendirilebilir. Balayı çiftleri ve yalnız kalmak isteyen aşıklar için en doğru tercihtir.  

 

Günümüzde orjinali Paris’deki Louvres müzesinde olan Afrodit heykelinin bulunduğu Milos adası, Ege’deki Kiklad Adaları Grubunun en etkileyicileriden. Diğer Yunan adalarına her yaz yaşanan turist akını sebebiyle özellikle kafa dinlemek ve kalabalıktan kurtulmak isteyen tatilciler tarafından rağbet görüyor. Milos’da 70’ten fazla plaj var. Sezon dışı zamanlarda 5.000 civarında nüfusa sahip adanın en uzun plajı 1 km ile Hivadolimni. Tamamen kireçli kum ile kaplı olan bir diğer cennet köşe ise Sarakiniko. Hivadolimni kadar talep görmekte. Fyropotamos ise tam bir fotoğraflık balıkçı kasabası! Klasik Yunan Mimarisi’ne göre inşa edilmiş beyaz badanalı tarihi evleri ile Milos – yığınlardan bunalanların buluşma noktası niteliğinde.  

 

Pire limanından feribot ulaşım için deniz yolunu seçeceklere önerilebilir. Hemen hemen 2.5 saat sürüyor. Kükürt madeni, yeraltı mezarları, korsan mağaraları yine ziyaret edilebilir. Zefria, Trypiti, Adamas, Plaka ve Pollonia’da güzel vakit geçirebilirsiniz. 

 

7 gece 8 günlük; Midilli, Atina, Mikonos, Milos, İzmir, Sakız Adası, Rodos, Santorini ve Girit rotası; Milos Gemi Turları arayışında olanları tatmin edecek kalitede. 3 gece 4 günlük; Kuşadası, Samos, Milos, Atina (Pire), Siros ve Çeşme turu ise ‘Ege’den vizesiz kısa tatiller’ kategorisinde ilk sıralarda yer almakta.

 

 

Milos Adası Hakkında Kısa Bilgi

 

Kiklad mimarisine göre inşa edilmiş beyaz badanalı evleri ve balıkçı kasabaları ile The Times tarafından en iyi tatil rotalarından biri olarak seçilen Milos, Girit ile Atina arasında kalıyor. 70’in üzerinde plajı ile aşıklar ve çiftlerin adası olarak bilinmekte. Bir zamanların volkanik adası Milos’un nüfusu, sezon dışı zamanlarda 5.000 civarında seyrediyor. Şu anda Louvre'de bulunan Dünyada ki en ünlü Antik Yunan heykeli Milos Afroditi’nin bulunduğu yer yine Milos Adası.

 

Milos Adası’nda Ziyaret Edilebilecek Yerler

 

Adanın başkenti Palaka’nın yanı sıra; Papafragkas ve Sykia mağaraları, Adamantas limanı, erken Hristiyan dönemine ait mezarlıkar, Arkeoloji Müzesi, Madencilik Müzesi ziyaret listesinde bulunması gereken mekanlardan.

 

Milos Adası’na Denizyolu ile Ulaşım

 

Atina’daki Pire limanı üzerinden; Kiklad (Cyclades) takım adaları feribotlarla ziyaret edilebilmekte. Biletler erken alındığında indirim mümkün. Atina üzerinden gidiş-dönüş Milos, Serifos ve Sifnos adalarını gezmenin maaliyeti 100 Euro civarında. 1 ila 3 saatlik sefer süreli mevcut. Tabi sürelere feribotlara ve fiyatlarına göre değişiyor.

 

Milos Adası’na Havayolu ile Ulaşım

 

Türkiye’den uçuş bulunmasa da Atina’dan Olympic Havayolları ile adaya aktarmasız ulaşım mümkündür.

 

Milos Adasındaki Plajlar Hangiler?

 

Onlarca plaj arasında en uzunu 1 km ile Hivadolimni. Sarakiniko yine Milos adanın en sevilen plajlarından, nedeni ise tamamen kireçli kum ile kaplı olması. Balıkçı kasabası Fyropotamos’ta yine tertemiz bir plaj mevcut. Onlarca farklı tatil alternatifinin bulunduğu Ege Adalarında şezlong ücreti ödemezsiniz. Kimolos ya da Anti Milos adaları ve Aspiramo plajı mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

 

Milos Adasında Hangi Restoranlar Favoriler Arasında?

 

Plaka’da Archontoula , Adamas’da; Alevromilos, Oxamos ve Akrogiali, Ploonia’da Armenaki veya Gialos, Trypiti’de Ergina, Palaioxomi’de Sirocco, Pelagos veya Piporto.

 

Milos Adasında Neler Yenir?

 

Adaya özgü keçi peyniri tercih ediliyor.Ege otları ve mezeleri, ev şarabı, musakka, Yunan salatası, fava, dev tavuk şişleri (Chicken Souvlaki), kılıç balığı ve her türlü deniz ürününü çekinmeden tüketebilirsiniz. Gayet taze ve lezzetliler. Yunan adaları genelde ucuz olduğu için 5 Euro’luk dev salatalarla da doyabiliyorsunuz. Karpuzlu kekleri “Karpuzaki” bizim damak tadımızı biraz zorlasa da beğenenler olacaktır.

Bizdeki gibi fırın kültürleri olduğu için plaja gitmeden önce yanınızda güzel ve sıcak poğaçalar alabilirsiniz.

 

Milos Adasında Ulaşım Nasıl Yapılıyor?

 

Milos’un tüm Ege adalarında olduğu gibi başarılı bir toplu taşıma sistemi mevcut. Otobüsler zamanında kalkarak belirli güzergahlara sizi taşıyabiliyorlar. Bu bakımdan; adada kaldığınız her gün araç kiralamaya gerek yok. Ada yollarının virajlı ve aynı anda iki araca müsade etmeyen hali düşünüldüğünde otomobil kiralarken aracınızın küçük olmasına dikkat edilmeli.

 

Milos Adasında Nerede Kalınmalı?

 

Santa Maria Village, Tania Milos, Nefeli Sunset Studios, Psaravolada Resort, Miland Suites, Villa Notos, Melian Boutique Hotel & Spa ve Thalassitra Village Hotel yüksek puan verilen konaklama tesisleri.

 

Milos Adası Konsolosluk ve Vize Bilgileri

 

Schengen vizesi ile tüm Yunan adalarını sorunsuz olarak ziyaret edebilmek mümkündür. Yunanistan genellikle kolay vize veren bir ülke olduğu için vize almada sorun yaşamayacağınızı garanti edebiliriz.

Yunanistan İstanbul ve İzmir Başkonsolosluğu üzerinden gerekli belgelere ulaşabilirsiniz.

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz
Aramanızı Filtreleyin
Aramanızı Filtreleyin
Kişi Başı Fiyatı