Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Meksika Gemi Turları

Meksika Gemi Turları

 

Çikolatayı Dünya’ya tanıtan ve bu sayede Latin Amerika’nın en çok ziyaret edilen ülkesi olan Meksika, dünyanın en kalabalık ülkesi ve görülmesi gereken yerlerinden bir diğeridir. Meksika turları ile Meksika’ya seyahate gitmek istiyorsanız ya da gitmiş iseniz, görmeniz gereken yerlerin ve tatmanız gereken lezzetlere değinelim. İlk olarak dünyanın en geniş mutfağına sahip olan Meksika; vanilya, avokado, süs biberi ve domatesin anavatanı olarak biliniyor. En ünlü yemekleri ise; Fajiats, Tacos, quesadillas, enchilados, burritos, tamales ve mole. İçinizden “ Ben bu yemekleri yemek istesem de nasıl sipariş veririm?” dediğinizi duyar gibiyiz. Ama emin olun bir şekilde sipariş verip, birbirinden farklı ve lezzetli bu yemekleri yedikten sonra bizlere teşekkür edeceksiniz. Gezip görmeniz gereken yerler her seyahatinizde olduğu gibi burada da çok fazla. Bize soracak olursanız; önceliğiniz başkent Mexico City olmalı. 

 

Başkent’te gidilmesi gereken ve ulaşımı oldukça kolay olan bu yerlerden ilki Meksika Saat Kulesi. Yüz yıllık geçmişe sahip Saat Kulesi, günümüze kadar Meksika’nın yerlileri tarafından buluşma yeri olarak biliniyor ve hatıra fotoğrafı çektirmek için ideal bir yer. Yine halk arasında “Kraliyet Meydanı” olarak seslenilen, asıl adı ise Zocalo Meydanı olan bu yerde, sekiz bin yıllık tarihi eserler mevcut ve Meksikalılar sahip oldukları bu eserleri korumaya oldukça özen gösteriyor. Meydanın tam ortasında yer alan, uzun ve ihtişamlı görüntüsüyle dikkat çeken yapılardan Metropolitan Katedralini görebilme keyfine eriştiyseniz, dünyanın en büyük antropoloji müzesine doğru yol alabilirsiniz. Ulusal Antropolji Müzesi’nin önemi,  Meksika’nın geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapmasından ve bu sayede içerisinde sayısız tarihi eser barındırmasından kaynaklanıyor. Görmeniz gereken bir sonraki yer, başınızı döndürebilir, hazırlıklı olmanızı öneriyoruz. Chapultepec Park, Meksika’nın yeşilliklere teslim ettiği bir park, kale de diyebilirsiniz. Parkın yüksekliğinin fazla olması ve konumunun şehirden uzak kaçınılmaz olarak, bol oksijeni ve temiz havayı beraberinde getiriyor. Şehrin manzarasını bir de buradan çekmenizi öneririz.  Saymakla bitiremeyeceğimiz bu güzellikler dışında; Temple Mayor Müzesi, Xochimilco Kanal Turu, Notre Dame de Guadelupe Bazilikası ve Garibaldi Meydanı’nı da Meksika turu sayesinde ziyaret edebilirsiniz. Sayfamız üzerinden Meksika gemi turları ile ilgili en iyi ve en uygun fiyatları bulabilir, erken rezervasyon, kampanya, fırsatlardan yararlanabilir, Meksika gemi turu programları hakkında tüm detaylı bilgileri alabilirsiniz.

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz
Aramanızı Filtreleyin
Aramanızı Filtreleyin
Kişi Başı Fiyatı