Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Japonya Gemi Turları

Japonya Gemi Turları

 

Dünyanın en kalabalık onuncu, ABD’den sonra ise Dünya’nın en büyük ikinci ekonomisine sahip ada ülkesi Japonya, Doğu Asya’da yer alır. Tokyo, Yokohama, Osaka, Hiroşima ve Kyoto önemli şehirleridir. Yüzölçüm olarak Türkiye'nin neredeyse iki katıdır. İlkbahar ve Sonbahar Japonya’yı ziyaret etmek için en uygun mevsimlerdir. Japonlar; her yıl irili ufaklı 2 bine yakın deprem yaşasa da altyapıları itibariyle kusursuza yakın kentlere sahiptirler.

 

Güzel kokusu ve renkleriyle pastoral lezzetler arayan gezginleri, fotoğrafçıları kendisine çeken Japonların ünlü Kiraz ağacı Sakura, Mart-Mayıs ayları arasında çiçek açar. Japonların başlıca besin maddesi pirinçtir. Kahvaltı dahil olmak üzere günün her anında tüketilir. Balık ve diğer deniz ürünleri de her çeşidiyle 6.800’den fazla adasında mevcuttur. Tropikal iklime sahip oldukları için bunaltıcı sıcaklar ve dondurucu soğuklar ile karşılaşmazsınız.

 

Japonya gemi turları; İstanbul’dan Şangay, Singapur veya Pekin uçuşları sonrası başlayabilir. Güney Kore’de Busan’a uğradıktan sonra Fukuoka ve Nagasaki’de mola verebilirsiniz. Atom Bombası Müzesi, Barış Parkı, Konfiçyüs Mabedi, Balıklı Göl ve Glover Botanik Bahçeleri Nagasaki’de turistlerin yüksek not verdiği gezi yerlerinden sadece birkaçı. Rotanın devamında Pekin’e deniz üzerinden devam edip THY ile İstanbul’a dönebilirsiniz.

 

7-9-12-20-21 gecelik gemi turları seçenekleri mevcuttur. Japonya, Türkiye’den 7 saat daha ilerdedir. Aktarmasız non-stop uçuşlarda yine THY tercih edilebilir. Japonya Tokyo’dan gemi turlarına başlayarak diğer Asya ülkelerini gezmek farklı bir alternatif olabilir. Bu şekilde Beppu, Kagoshima ve Jeju (Güney Kore) görülebilir.

 

Japonya’da Tokyo İmparatorluk Sarayı ve Ulusal Müzesi, Park-Tapınak ve Botanik Bahçeleri, Universal Stüdyoları, Hiroshima Barış Anıt Müzesi ilk akla gelen gezi yerlerinden.

 

İstanbul’a kalabalık diyenlerdenseniz; 35 milyonluk nüfusu ile Tokyo muhtemelen korkutucu gelecektir. Geleneklerine bağlı disiplinli bir halk oldukları için karmaşa ve olay nadiren yaşanır. 1 yıl içinde sadece 2 kişinin silahlı saldırı sonucu öldüğü düşünüldüğünde ne kadar sakin bir hayatları olduğu sanırız daha iyi anlaşılabilir. 

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz
Aramanızı Filtreleyin
Aramanızı Filtreleyin
Kişi Başı Fiyatı