Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

İzlanda Gemi Turları

İzlanda Gemi Turları

 

Tümü kadın ismine sahip patlayan volkanları, buhar çıkaran dağları, buzulları ve şelaleleri ile tanıdığımız İzlanda, herkesin hayatta mutlaka görmesi gereken ülkelerden biri. Termal kaynaklar, ülkede ısınma ve enerji üretimi için kullanılır. İzlanda ziyaretleri için yaz mevsimleri tercih edilse de kış turizmi için de turlar mevcut. Vikinleri ziyaret için Schengen vizesi gerekli. Gitmeye karar verilirse; eldiven, bere, mont, polar da mutlaka gezginlerin yanında bulunmalı. 

 

En yakın komşusu Grönland’a 350 kilometre mesafede olmasına rağmen ılıman bir iklime sahip bu sevimli ada ülkesi, Norveç ve Britanya adalarının arasında yer alıyor. Norveç’e 1.050, İskoçya’ya ise neredeyse 900 km uzaklıkta. Ülkenin resmi dili İzlandaca olsa da İngilizce ve Almanca iletişim hiç de zor değil. 

 

Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları İzlanda gemi turları için en uygun zamanlardır. Güneşin 20 güne yakın batmadığı haziran ayında ülkeyi ziyaret etmek ilginç bir deneyim olabilir. Yaz aylarında günbatımı 23:00’e kadar uzanabiliyor. Bağımsızlık Günü Kutlamaları ve Reykjavik Sanat Festivali, bu tarihlerde düzenlenen önemli aktivitelerdendir. Dünyanın seçimle iş başına gelen eşcinsel ilk başbakanı özgürlüklerin ülkesi, ordusu bulunmayan İzlanda’da göreve gelmiş.  

 

Alkol oranı yüksek – sert bir içki olan Brennivin, damak tadımıza pek uygun olmayan - kurutulmuş köpek balığı eti Hakarl İzlanda mutfağının öne çıkan tatlarından. At eti ve kutup martısı da tavsiye ediliyor. En soğuk havada bile yüzebileceğiniz Mavi Lagün, onlarca metre sıcak hava püskürten gayzerler, Avrupa’nın en güçlü şelalesi Dettifoss ve balina turları İzlanda’yı ziyaret edenleri kendisine çekiyor.  

 

İzlanda’da adı “vik” ile biten her yerleşim bir fiyort, sonunda “foss” gördüğümüz yerler ise bir şelale barındırıyor. 14 gecelik İzlanda, Norveç, İskoçya turu ise İstanbul’dan Kopenhag’a uçuş sonrası başlıyor. Kristiansand ve Stavanger-Norveç, Torshavn-Faroe Adaları, Reykjavik-İzlanda, Lerwick, Shetland-İskoçya, Geiranger, Bergen Norveç deniz rotası sık tercih edilen destinasyonlardan. 

 

Amsterdam’dan başlayacak 19 gecelik gemi turu ise; Bergen, Lerwick, Akureyri, Isafjordur, Reykjavik, Prince Christian Sound, Qaqortoq, Nanortalik, St. John, Halifax ve Boston üzerinden İstanbul’a bizi ulaştırıyor. 

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz
Aramanızı Filtreleyin
Aramanızı Filtreleyin
Kişi Başı Fiyatı
1 Tur Bulundu