Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

İtalya Gemi Turları

İtalya Gemi Turları

 

Kristof Kolomb, Marco Polo, Amerigo Vespucci ve John Cabot gibi ünlü kaşiflerin, Ferrari ve Pavarotti’nin memleketi İtalya, sahip olduğu 50 UNESCO Dünya Mirası ile her yıl, aktif volkanlardan korkmayan yüzbinlerce turisti kendisine çeker; Dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer alır. Şarap üretiminde zirvededir. Dünya sıralamasında en çok ziyaret edilen ilk beş ülke arasında yer alırlar. 

 

Sadece mutfağı; pizza-spagetti-lazanya üçlüsü, şarap ve peynirleri, kusursuz zeytiyağları, kendisine has sosları, hemen akıllara gelen tiramisu ve espresso – İtalya denildiğinde ilk akla gelenlerden. 

 

Slovenya, Fransa, İsviçre ve Avusturya’yla kara sınırına sahip İtalyanlar; Dünya’nın en çok zeytin ağacına sahip oluşlarıyla gurur duyar. Daktilo, gözlük, termometre-barometre, nitrogliserin, kablosuz telgraf ve dondurma yine bu topraklarda hayat bulmuştur. Modaseverler için neredeyse kutsal bir ülkedir. Sınır komşuları günübirlik ziyaretler yapılmasına olanak verir. Sağlıklı bir ulaşım ağına sahiptirler. 

 

Çizmeye benzer şekliyle İtalya Yarımadası üzerinde yer alan İtalya, sadece gemi turları ile yüzbinleri ağırlar. Başkent Roma-Pire-Cenova-La Valetta-Barcelona kalkışlı İtalya Gemi Turları mevcuttur. İstanbul kalkışlı 12 günlük turlar; İstanbul, Atina, Santorini, Valetta, Trapani, Amalfi, Sorrento, Porto Vecchio, Floransa ve Roma rotasını izler. İstanbul’dan 7 günlüğüne kaçıp Roma’ya kadar uzanmak isteyenler için de turlar bulunur. 

 

Akdeniz İklimi’ni yaşarken gondol sefaları ile hayat bulur, pizanın anavatanında yüzlerce alternatif arasında kararsız kalabilirsiniz. İtalya macerasına Roma’dan başlamak, Floransa’ya uzanıp Venedik’te mola vermek, Vatikan’da tarihi fotoğraflayıp moda için Milano’ya uzanmak kusursuz en eğlenceli Çizme turu olacaktır. Tabi Michelangelo, Leonardo da Vinci için müzeleri ziyaret etmeyi de unutmamalısınız. 

 

Como Gölü, Pienza, Siena, Floransa Katedrali, Kolezyum, Aziz Petrus Bazilikası, Roma’daki Panteon Tapınağı ve Büyük Kanal gezintileri sonrası İtalya’ya yerleşmeyi düşünebilirsiniz bizden söylemesi.

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz
Aramanızı Filtreleyin
Aramanızı Filtreleyin
Kişi Başı Fiyatı
174 Tur Bulundu