Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

İsveç Gemi Turları

İsveç Gemi Turları

 

Avrupa Birliği’nin en büyük 3. ülkesi olan İsveç Krallığı, Kuzey Avrupa’da İskandinavya yarımadasında yer alır. Batı ve kuzeyde Norveç, doğudan ise Finlandiya ile komşudur. Güneyinde yer alan Öresund Köprüsü ile Danimarka'ya da sınırı vardır. Başkenti 1.5 milyonluk nüfusu ile Stokholm, diğer büyük kentleri sırasıyla Göteborg ve Malmö'dür. Ülkenin para birimi İsveç Kronu, yaygın dili İsveççe, telefon kodu +46, internet uzantısı ise .se’dir. Nemli iklime seyahatler öncesi vize gereklidir. 

 

449.964 km2'lik toprağı ile ABD’nin Kaliforniya eyaletinden biraz daha büyük İsveç, ılıman bir iklime sahiptir. Ringa balığı, et ve patates mutfak kültürlerinde öne çıkar. İsveç köftesi, bir çeşit yabani kızılcık reçeli, yöresel yemeklerden Surströmming turistlerin tatmak istediği lezzetlerin başında gelir. 

 

Özgür ve açık bir topluma sahip İsveç’te halk; kaynaktan gelen temiz içme suyunu parasız olarak kullanır, 2020’ye kadar erişmeleri gereken 16 çevre kalite hedefi olduğunu bildiklerinden doğaya karşı saygılıdırlar. İngilizce biliyorsanız kolayca iletişim kurabilirsiniz zira halkın büyük çoğunluğu bu dili bilir. Özetle cennetten bir köşedir İsveç. Unutmadan; engelli turistlerin en rahat edebileceği ülkelerden biri olduğunu da ekleyelim. 

 

Baltıklarda 6 Ülkeyi İsveç Gemi Turları ile denemenizi öneririz. THY ile Kopenhag; Warnemunde, Tallin, St.Petersburg, Helsinki, Stockholm, Kiel, Göteborg ve Helsingborg rotası 12 gecelik bir tur ile beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır. 

 

İstanbul - Hamburg - İstanbul uçuşu ile daha kısa bir seyahat planlayanlar; Kiel, Kopenhag, Stockholm, Tallin, St.Petersburg ile Almanya-Danimarka-İsveç ve Rusya’yı 7 günde gezebilir. Temmuz ve Ağustos aylarında genelde etkinlikler düzenlendiği için bu tarihlerde ziyaret edilmesi önerilir. Gezginler; “İsveç pahalı bir ülke olduğu için, ‘eğer gemiden ayrılacaksak’ günde yaklaşık 200 Euro civarında paraya ihtiyacınız var” demekte. 

 

İsveç’e deniz yoluyla gelmek; 1.500’ünde yerleşim bulunan 24 bin adanın arasından geçeceğinizi düşünürsek en isabetli seçim olacaktır. ABBA müzesi’ni de fotoğraflamayı sakın unutmayın!

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz
Aramanızı Filtreleyin
Aramanızı Filtreleyin
Kişi Başı Fiyatı
1 Tur Bulundu