Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

İsrail Gemi Turları

İsrail Gemi Turları

 

İsrail Gemi Turları meraklısıysanız ve vizeniz de varsa; İstanbul-Kuşadası üzerinden; Hayfa, Kudüs, Malta, Sicilya ve Napoli rotası takip edilebilir. 12 gecelik bu turun kalkış limanı İstanbul. 

 

Bir diğer alternatifiniz ise; İtalya’nın sahil kenti Cenova kalkışlı; Katakolon-Heraklion (Yunanistan), Haifa (İsrail), Pire (Yunanistan) ve Roma turları olabilir. Kişi başına düşen müze sayısı ile ilk sıralarda yer alan İsrail, 70’e yakın milli park ve koruma altında olan doğal 200 alanı ile 2010 yılında 3.45 milyon turisti kendisine çekti. Mineralleri ve tuzuyla yüzerken sizi batırmayacak; Dünyanın en alçak noktası olan Ölü Deniz, Hz. İsa’nın öldükten sonra göğe yükseldiğine inanılan Kutsal Sepulchre Kilisesi (Kıyame Kilisesi), Hristiyanlar ve Müslümanlar için kutsal olan Mescid-i Aksa ile Kubbet-üs-Sahra, Eski Şehir Pazarı, Hayfa’da bulunan büyüleyici Bahai Bahçeleri, Tel Aviv’in mükemmel sahilleri ve gece hayatı yılın her mevsimi konuklarını bekliyor.  

 

Tabi yukarıda saydığımız tarihi güzelliklere ek olarak; Taberiye Gölü, Ağlama Duvarı, Zeytindağı, Timna Vadisi, İsrail Ulusal Müzesi ve Yad Vashem Müzeleri de ziyaret edilecekler listemize eklenmeli. 

 

Biraz da Akdeniz ikminin merkez ülkesi İsrail hakkında bilgiler paylaşalım. Ülkede İbranice ve Arapça konuşulur. Para birimi Yeni İsrail Şekeli’dir. Ülkeyi ziyaret edenler, “ortalama 2 günde gezilebilir” notu düşse de İsrail gibi bir tarih başkenti için en az 1 hafta zaman ayrılmalı. Tel Aviv ile aramızda zaman farkı bulunmaz. Direk Uçuşlar mevcuttur. Seyahat planınız varsa en az 10 gün önceden vize için başvurmalısınız. En uygun tatil zamanları Nisan ve Ekim aylarıdır. 

 

İsrail mutfağı; Ortadoğu ve Akdeniz yemeklerinin harmanlanmış bir halini bizlere sunar. Kuskus, Şakşuka, Falafel gibi bize yabancı olmayan lezzetlere rastlarsanız şaşırmamalısınız! Ev yemekleri, Asya, Avrupa, Etiyopya, Yahu mutfağı, Akdeniz, Tayvan, Hindistan, deniz ürünleri, vejetaryen, et, fast food ve balık gibi İsrail mutfağının başlıca tatlarını Kudüs ve Haifa’da bulabilirsiniz. Haziran-Eylül-Mayıs ve Ekim aylarında festivaller yapılır.

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz