Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

İrlanda Gemi Turları

İrlanda Gemi Turları

 

Uçaklı İngiltere & İrlanda paketi, İrlanda gemi turları arayışlarını sonlandıracak edecek cinsten zira Hamburg veya Kopenhag’dan kalkışlar sonrası, İngiltere de dahil olmak üzere bir çok limana uğrayabiliyorsunuz. Muhteşem kentleri Dublin ve Cork; katedralleri, barları, İrlanda Ulusal Müzesi, leziz birası ve onlarca tarihi mekanı ile sizleri bekliyor olacak! 

 

Resmi adıyla İrlanda Cumhuriyeti ya da herkesce bilinen adıyla İrlanda, kuzeybatı Avrupa'da bulunur. Büyük Britanya Adası'nın batısındaki İrlanda Adası'nın neredeyse tamamını kapsar. Kuzey doğusunda, Birleşik Krallık'a bağlı Kuzey İrlanda ile komşudur. Para birimi Euro’dur. Trafik solda akar. Telefon kodu ise 353’tür. İrlanda; yağmur ve sisler ülkesi olarak bilinse de ılıman bir iklime sahiptir. Yeşillikleriyle ‘zümrüt ada’ ismini adeta hakeder. Bazı bölgeleri yılın 250 günü yağış alır. Hemen hemen her ay ülkenin farklı bir yerinde bir festival düzenlenir.  

 

İrlanda mutfağı patates üzerine kuruludur diyebiliriz. Halkı çok sever. Bira ise şaşırtıcı gelebilir ancak bazı bölgelerinde sudan dahi daha fazla tüketilir. Kişi başı yıllık 150 litrelik tüketimleriyle bu konuda Dünya ikincisidirler. Meksika, Fransız, Çin ve Japonya mutfağının karışımıdır yorumu gurmeler tarafından sıkça yapılmakta. Domuz pastırması ve köfteleri, patates salatası ve çorbası da oldukça meşhurdur. Domuz eti istemeyenler için de alternatifler bulunur. 

 

İrlandalılar kibar; etikete önem vermeyen, eşitlikçi ve rahat insanlardır. Belki de fazla alkol tüketmelerinden olsa gerek, keyiflerini hiçbir şey bozamaz. Barlar ve publar şaşırtıcı derecede günün her saati doludur. Çabuk kaynaşırlar ve sohbeti severler. Güçlü aile bağları ile bize çok benzerler. Futbola düşkündürler. Ortaçağ’dan beri başkent olan Dublin, eğlenceler kentidir. Temple Bar, gece hayatının en hareketli yerlerindendir. Dublin, diğer birçok Avrupa başkentinden daha güvenli olarak bilinir.

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz
Aramanızı Filtreleyin
Aramanızı Filtreleyin
Kişi Başı Fiyatı