Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Hırvatistan Gemi Turları

Hırvatistan Gemi Turları

 

Dolmakalem ve kravatın doğum yeri Hırvatistan’ı görmek istiyorsanız vize almanız gerekmekte. Schengen ile seyahat de mümkündür. İstanbul ile başkent Zagreb arası uçuş mesafesi 2 saat 15 dakikadır. Hırvatistan’da para birimi Kuna’dır. Yine de tatilseverlerin yanlarında Euro bulundurmasını öneririz. Hırvatistan aramızda -1 saatlik saat farkı bulunmaktadır. Özetle bizden 1 saat geridedirler. 

 

1300’lerden kalma, yeryüzünün en eski eczanesine ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanı, gezginlerin ‘tipik bir Orta Çağ kenti’ dediği Dubrovnik’te; Onofrio Çeşmesi, Orlando Sütunu ve Dominican Manastırı ile birlikte mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden! Sofralarından eksik olmayan şarap, zeytinyağı ve peynir ile Türk damak tadına benzer lezzetler yakalayabilirsiniz.  

 

Dubrovnik, katedrallerden, saraylara ve manastırlara kadar kültüre doyuran bir kenttir. 

 

İstanbul, Dikili, Kuşadası, Marmaris, Santorini, Kotor, Dubrovnik, Hvar ve Venedik; Hırvatistan Gemi Turları denince akla gelen güzergahlardan. Arzu ederseniz Venedik üzerinden de seyahatinize başlayabilirsiniz. 

 

Avrupa’da gemi turu denildiği zaman en gözde rotalardan biri olan Ege-Adriyatik güzergahı ile; başta İtalya olmak üzere Arnavutluk, Hırvatistan, Bosna Hersek, Karadağ ve Slovenya gibi birbirinden güzel ülkeleri ziyaret edeceksiniz. 

 

Gece hayatı hareketli Zagrep’i görmek istiyoruz diyenler için en uygun zamanlar Nisan ve Mayıs aylarıdır. Ülkede kışlar uzun yazlar ise sıcak geçer. Ban Jelacic meydanı, Zagreb Katedrali, St. Marks Kilisesi, Maksimir Park ve Şehir Müzesi, başkentte öne çıkan mekanlardır. 

 

Museum of Broken Relationships yani Türkçesiyle “Bitmiş İlişkiler Müzesi” gezici bir müze olmasına rağmen Zagrep denildiği zaman özellikle gençler arasında orijinalliği ile öne çıkan bir yer. Tramvay ile Hırvatistan’ın neredeyse tamamını baştan başa dolaşabilirsiniz. 

 

Tarihi dokunun modern restorasyonlar ile korunduğu tüm Hırvat şehirleri konuksever halkı ile sizi bekliyor!  

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz
Aramanızı Filtreleyin
Aramanızı Filtreleyin
Kişi Başı Fiyatı