Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Hindistan Gemi Turları

Hindistan Gemi Turları

 

1.2 milyar kişi ile Dünyanın en kalabalık ikinci nüfusuna sahip Gandhi’nin ülkesi Hindistan, Güney Asya’da yer alır. Yüzlerce dilli, çok kültürlü ve dinli yapısı ile Hindistan Gemi Turları tutkunlarını kendisine çeker. Endonezya’dan sonra en kalabalık Müslüman nüfus, tüm etkileri ile ülkede hissedilir. Her an farklı bir bayram ve kutlama fotoğraflamanız olasıdır.

 

Türk vatandaşlarının vize ile ziyaret edebildiği bu ülkede sıcak, yağışlı ve serin olmak üzere 3 iklim tipi görülür. Ekim’den Şubat sonuna kadar olan sezon gezginlerin tercih ettiği tatil dönemleridir. İstanbul’dan başkent Delhi’ye uçuş süresi 5 saat 55 dakikadır. +3,5 saatlik fark ile bizden ilerdedirler. Para birimleri Hint Rupisidir. Asla açıkta satılan yiyecekleri tüketmeyin ve musluk suyu içmeyin uyarısı, tur operatörleri tarafından aç bünyelere sıkça yapılmakta. 

 

Trafik akışı soldan, internet uzantısı .in, telefon kodu +91’dir. Pakistan, Çin Halk Cumhuriyeti, Sri Lanka, Nepal, Bangladeş, Myanmar ve Bhutan bu büyük ülkenin komşularıdır. Kültürünü Tac Mahal ve Hint Filmleri ile tanıdığımız Hindistan’da et olarak sadece tavuk ve deniz ürünleri kullanılır. Genelde yemekleri tatlılar da dahil olmak üzere bol baharatlıdır. Pirinç ve mercimek öne çıkar, inançları gereği inek eti asla kullanılmaz. 

 

Hint- İslam mimarisinin başyapıtı olarak kabul edilen Kutub Minar minaresi, Babür İmparatorluğu’nun 2. hükümdarı olan Hümayun’un türbesi, Pencap şehrinde bulunan Altın Tapınak, ölülerin atıldığı Ganj Nehri,  Hindular için en kutsal şehir olan Varanasi, Bollywood’un ev sahibi Mumbai (Bombay), sahilleriyle ünlü GOA, ekolojik turizmin başkenti Kerala yüzlerce ziyaret alternatifi arasında ilk akla gelenler. 

 

Büyük Hint Okyanusu gemi turu ile Dubai’den hareketle; Singapur, Bombay – Cochin (Hindistan), Vietnam ve Hong Kong başta olmak üzere bir çok Asya şehri görülebilir. Emirates ile İstanbul’dan seyahat de mümkündür. 

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz