Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Finlandiya Gemi Turları

Finlandiya Gemi Turları

 

Başkenti Helsinki olan kuzey Avrupa ülkesi Finlandiya (Fince: Suomi), kuzeyinde Norveç, doğusunda Rusya ve batısında İsveç ile komşu olan bir Nordik ülkesidir. İskandinavya yarımadasında yer alan Noel Baba’nın evi Finlandiya, neredeyse ovalardan ve ormanlardan oluşur denebilir zira tepelik ve dağlık alanlara ender rastlanır. 

 

Ren geyiği çobanları ve avcıların memleketinde nüfus 5 milyonu geçmez. Dünyanın en iyisi olarak bilinen eğitim ve öğretim parasızdır. Ögrenciler okula girerken ayakkabılarını çıkarmak zorundadır. Eve girerkende geçerlidir bu kural. Trafik akışı sağdan, telefon kodu 358, internet uzantısı .fi ve .ax’dır. Finlandiya'nın bazı bölgelerinde güneş 2 ay boyunca hiç batmaz. Vatandaşlarına “fin” denir. 

 

Fin atmosferini tanımlayacak tek kelime “sessizlik” olabilir; kafelerden, restoranlara, toplu taşıma araçlarına kadar derin bir sessizlikle karşılaşmanız olasıdır. Gerekmedikçe konuşmazlar. Finler son derece alçakgönüllü ve utangaç bir halktır. Sabah işe giderken belediye başkanını işe bisikletle giderken görebilirsiniz. Kentlerde tabelalar İsveççe ve Fince olarak iki resmi dillidir. Kültürlerinde alçakgönüllülük ve dürüstlük esastır. Bir turistten biraz daha fazla kalmak hatta bu ülkeye yerleşmek isterseniz, hakkınızdaki düşünceleri pat diye söyledikleri zaman şaşırmamalısınız. Kuzey ülkelerinde dedikodu neredeyse yoktur denilebilir. 

 

Baltık başkentleri gemi turları, şüphesiz en isabetli seyahat programları arasına girebilir. Almanya, Danimarka, Finlandiya, Estonya, Litvanya, Letonya ve Rusya başkentlerini 7-11 günlük programlarla ziyaret edebilirsiniz. 

 

Kopenhag, Stockholm, Klaipeda, Helsinki, Riga, St.Petersburg, Gdynia, Kiel, Tallin, Oslo, Kiel, Göteborg, Warnemunde ve Nynashamn; Baltık Hazinelerini paylaşmak için siz değerli ziyaretçilerini, deniz tutukunlarını bekliyor. 

 

Suomenlinna Adası ve Kalesi, Ahşap evleri ve doğasıyla Porvoo, Kotka Parkı, Göller Bölgesi, Savonlinna’daki Olavinlinna Kalesi, Hameenlinna Kalesi ve tütsülü somon yine Finlandiya Gemi Turları ile tadılabilecek kültürel lezzetlerden.

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz