Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Fiji Adaları Gemi Turları

Fiji Adaları Gemi Turları

 

Pasifik okyanusunun güneyinde bulunan ve tropikal iklime sahip Fiji, bir milyona yaklaşan nüfusu ile 106'sı ıssız 322 adadan oluşur. Vanua Levu ve Viti Levu adaları yerleşimin neredeyse yüzde 90'ını meydana getirir. Kasım ve Nisan ayları tatil için en müsait dönemlerdir. Mayıs ve Ekim arasında nispeten daha serin bir hava görülür. Fiji, bir zamanlar “yamyam adaları” olarak biliniyordu. 

 

Başkenti Suva olan Fiji, parlamenter bir cumhuriyettir. Trafik akışı soldan, telefon kodu 679, para birimi ise Fiji dolarıdır. Resmi dili İngilizce olan Fiji, ülkeye girişte Türklere 4 aylık vizeyi sorgusuz sualsiz vermekte. 

 

Kıyılarındaki köpek balığı popülasyonu, sörf ve deniz altı tutkunlarının dikkat etmesi gereken konulardan. Brooke Shields’ın oynadığı Mavi Göl filminin de Fiji’de çekildiğini ekleyelim. Genelde halk yemeklerini elle yer; pirinç, tatlı patates, hindistan cevizi, ekmekağacı meyvesi sevilen yiyeceklerdendir. Ayrıca patates ve ananaslı BAKE turistlerin oldukça sevdiği tatlardandır. 

 

Kültür turları, hız botu, nehirde rafting, egzotik bitkilerle dolu bahçeleri, el sanatları, altın sarısı ince kumsalları ülkenin öne çıkan diğer güzelliklerden. Hint etkisinin görüldüğü Fiji'deki en yüksek bina, on dört katlı Rezerv Bankası binasıdır. Her yıl yaklaşık 400 bin turist ülkeyi ziyaret eder. 

 

11 ila 27 günlük Fiji Adaları Gemi Turları, Avustralya çıkışlı tercih edilebilir. Bu saydece Bora Bora’dan Tahiti’ye kadar onlarca saklı cenneti görebilirsiniz. 150 milyon yıl önce volkanik aktivitelerle oluşan Fiji’ye Yeni Zelanda‘nın Auckland kentinten 3,5 saatlik bir uçuşla da ulaşmak mümkün. Sinekler ve olası böcekler düşünüldüğünde sprey vs bulundurmak etkili bir yöntem olabilir. 

 

Hindu Işık Festivali, The Bula Festivali, Sugar ve Hibiscus Festivalleri sevimli ada halkının başlıca eğlence günlerindendir. Gemi ile ziyaret planınız varsa bu zamanlara denk getirmenizi öneririz. 

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz