Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Dubrovnik Gemi Turları

Dubrovnik Gemi Turları

 

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan birçok esere ev sahipliği yapan Dubrovnik, Hırvatistan’ın en güzel şehirlerinden… 13. yüzyıldan günümüze varlığını koruyan görkemli surları ile adeta zamana meydan okuyan şehir, Balkanlar’ın en eski yerleşim yerlerinden biri olarak da dikkat çekiyor. 

 

Dubrovnik gemi turları sizi büyülemeye tarihi şehir surları ile başlayacak. Tarih boyunca halkı koruyan surlardan kenti göz alabildiğine görme şansı bulacaksınız. Ayrıca 2 km boyunca uzanan surların üzerindeki tarihi kaleleri ve kuleleri de ziyaret etmeniz mümkün. Dubrovnik’in özgün ve ilginç yönünü keşfetmek için Stradun Caddesi (Placa Stradun)’ni ziyaret etmelisiniz. 13. yüzyılda inşa edilen, günümüzde müze ve kütüphane olarak kullanılan Franciscan Manastırı’nda dünyanın en eski eczanesinin objelerini görebilirsiniz. Üzerinde göz alıcı sanatsal işlemeler, heykeller ve rölyefler yer alan Onofrio’nun Çeşmeleri’ne de hayran kalacaksınız. Deniz, kum ve güneş arıyorsanız Lapad sahili beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır. Sponza Sarayı, Katedral Hazineliği, Marin Drzic’in Evi, Aziz Ignatius Cizvit Kilisesi, Roland'ın Sütunu ve Çan Kulesi, Rektörler Sarayı, Akvaryum, Marco Polo’nun Evi ve kentte yer alan birçok müze de görülmeyi bekliyor. 

 

Dubrovnik’te Akdeniz mutfağı hakim. Pasticada, zelena menestra, jannetina, cevapcici, razniji gibi yerel yiyeceklerin tadına da bakabilirsiniz. En ünlü yerel tatlı ise dubrovacka rozata… Şehirde alışveriş yaparken lavanta torbaları, meyve kuruları, Hırvat bebekleri, Hırvat ulusal ürünü kravat, yerel üretim içecekleri hediye olarak düşünebilirsiniz. 

 

Sayfamızda Dubrovnik gemi turları ile ilgili en iyi ve euygun fiyatları bulabilir, erken rezervasyon, kampanya, fırsatlardan yararlanabilir, Dubrovnik gemi turu programları hakkında tüm detaylı bilgileri alabilirsiniz. 

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz
Aramanızı Filtreleyin
Aramanızı Filtreleyin
Kişi Başı Fiyatı
1 Tur Bulundu