Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Beyrut Gemi Turları

Beyrut Gemi Turları

 

Orta Doğu’nun Paris’i olarak nitelendirilen Beyrut, Lübnan’ın kültür ve eğlence yönünden en önemli şehri konumunda…  Şehirde Osmanlı, Memluk, Roma ve Bizans dönemlerine ait tarihi eserler dikkat çekiyor. 

 

Kentin batı kıyısında yer alan ve en çok ilgi gören semtlerinden Raouché sahilinin açıklarında yer alan Pigeon (Güvercin) Kayaları özellikle gün batımında görülmeye değer. Beyrut’un merkez semti ise Solidere... Grand Serail, Osmanlı Saat Kulesi, Ulusal Parlamento Binası, tarihi kiliseler ve camiler ile daha birçok tarihi yapı bu semtte yer alıyor. Dünyadaki en büyük kireçtaşı mağaralarından biri olan Jetta, Beyrut’a 18 km mesafede yer alıyor. Bir kıyı kasabası olan Byblos’ta özellikle yaz aylarında keyifli bir gezi yapabilirsiniz. Orta Doğu’nun en eski müzelerinden olan Beyrut Amerika Üniversitesi Müzesi’nde, Taş Devri’nden İslam dönemine kadar çok önemli eserler sergileniyor. Ulusal Beyrut Müzesi ve Sursock Müzesi kentte yer alan diğer önemli müzeler arasında...

 

Çok farklı tatlardan oluşan Beyrut mutfağında mezeler ve tatlılar önemli yer tutuyor. Gemmayzeh ve Place de L’Etoile Caddelerinde Lübnan mutfağının ve dünya lezzetlerinin en güzel örneklerini bulabileceğiniz birçok restoran sizleri bekliyor. Humus, babaganuş, kibbe, falafel, maluf, tabuleh ve üzüm yaprağı dolması tadabileceğiniz başlıca lezzetlerden. 


Beyrut turları ile aynı zamanda Orta Doğu’nun en önemli alışveriş noktalarından birisine yelken açıyor olacaksınız... Corniche bölgesinde Lübnan’a özgü yerel ürünlerin yer aldığı dükkanlar bulunurken, şehir merkezinde ise dünyaca ünlü markalara ait mağazalar yer alıyor. Kent pazarlarından da uygun fiyatlara süs eşyaları ve antikalar satın alabilirsiniz. 

 

Sayfamızda Beyrut gemi turları ile ilgili en iyi ve en uygun fiyatları bulabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını yakalayabilir, Beyrut gemi turu programları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz