Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Balayı Gemi Turları

Balayı Gemi Turları

 

Beyaz badanalı Mikonos evleri, eşeği ile ünlü Santorini adası, tarihi Girit mutfağının eşsiz lezzetleri; özetle mavi ile yeşilin her tonu, unutulmaz bir Yunan adaları tatili yaşamak isteyen balayı çiftlerini bekliyor. Bodrum, Kaş, Kuşadası, Çeşme, Ayvalık, Fethiye, Marmaris, Foça ve Dikili’den balayı gemi turları düşünenler de yine kolayca vize alabilmekte. Yunan adaları balayı için bkz. 

 

Katamaranlarla; Çeşme’den Sakız, Ayvalık’tan Midilli, Kuşadası’ndan Samos, Bodrum’dan Kos ve Marmaris’ten Rodos Adalarına ulaşımlar sağlanabiliyor. Deniz yolunu tercih etmek istemeyenler; İstanbul kalkışlı direk uçuşlarla Mikonos’a ulaşabilir. Biraz masraflı ve uzun yoldan olsa da, Atina üzerinden de Ege’nin en lezzetli balık ve mezelerini tatmak mümkün.

 

Çoğu vizesiz ziyaretlere imkan veren Yunan adaları ve adacıkları, toplamda 6 binden fazladır. İkiyüzden fazlasında yerleşim mevcuttur, yüz ölçümü büyüklüğü ile Girit, Eğriboz, Midilli ve Rodos adaları öne çıkar. Santorini adası tatili, ülkemizden en sık tercih edilen alternatiflerin başında geliyor. Yeni evlilerin balayı listesine dahil olan bir diğer destinasyon ise Karayipler! 

 

Antil Denizi üzerindeki adaları kapsayan egzotik Karayipler, Florida’nın güneyinden başlayan ve Venezuela’nın kuzey batısına kadar uzanan, binlerce adayı bünyesinde barındıran bir bölge. Özellikle genç balayı çiftlerini kendisine çeken Karayipler, Amerika’nın keşfedildiği ilk yer olarak biliniyor. İlginçtir; Cenovalı Colomb, 1492’deki seferinde bu adalara ulaşır ancak Hindistan’a geldiğini düşünerek Batı Hint Adaları ismini verir.  

 

Miami, Bahama Adaları, Jamaika, Barbados, Bermuda, Küba, Dominik Cumhuriyeti ve Venezuella; Karayipler bölgesine dahil saklı cennetlerden. Gurmelerin lezzet noktası Porto Riko, Jazz denildiği zaman ilk akla gelen New Orleans, kusursuz kumsallarıyla balayı çiftlerinin romantik adası St. Thomas balayı programı yapacak çiftlerin listelerinde ilk sırada olabilecek yerlerden. 

 

Balayı gemi turu için atlamadan ekleyelim; binlerce yıllık öğretilerin kaynağı olan Uzakdoğu’nun aşıkları; Bangkok, Pattaya, Singapur, Phuket, Katar, Vietnam, Kamboçya, Çin, Pekin, Hong Kong, Japonya ve Kore’den yüzlerce fotoğraf ve sağlam bir masaj ile geri dönebilir. İhtişamlı Budist tapınakları, saraylar; Avrupa dışı alternatifler arayan tatilcilerini beklemekte. 

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz