Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Arjantin Gemi Turları

Arjantin Gemi Turları

 

Türkiye'den yaklaşık 3,5 kat büyük ve toprak alanı bakımından da Dünya’nın 8. büyük ülkesi olan Arjantin, yarı nüfusumuza sahip bir Güney Amerika ülkesi olsa da, 5 bin km’lik kıyı şeridi ile ziyaretçilerine benzersiz tatil imkanları sunar. Halkının çoğu, İtalyan ve İspanyol göçmenlerinin torunlarıdır. Doğu şeridi boyunca Atlantik Okyanusu izlenir; batısında Şili, kuzeyinde Paraguay ve Bolivya, kuzeydoğusunda ise Uruguay ve Brezilya yer alır. Mevcut 23 eyaletin para birimi peso, telefon kodu +54 ve trafik akışı sağdandır. İspanyolca konuşulan ülkedeki web sitelerini takip etmek isteyenler .ar uzantılı sayfaları gözden kaçırmamalı.

 

Okyanus cephesindeki güney ucunda yüksek sıcaklıkların pek de görülmediği nemli bir iklim görülür. Kuzey uç bölgelerde ise çay tarımına imkan sağlayan sıcak ve yağışlı iklimlere rastlanır. Dikenli çalılıklar ve çayırlar ülkenin genelini kapsar, ormanlar azdır. Buenos Aires’de 9 derecelerdeki sıcaklık, temmuz aylarında 22-23 derecelere çıkar. Okyanusa yakın olan Güney Patagonya’da ise 2 ila 13 dereceler ölçülür. Oralardaki en sıcak yer neresi diye merak edenlere; 48 derece ile Gran Chaco diyebiliriz.

 

Ülkeyi ziyaret etmek isteyenler; 14 + 4  şeritle Dünya’nın en geniş bulvarı olan Buenos Aires’teki 9 Temmuz Bulvarı’nı görmeli. Nüfusunun çoğu Katolik olan bu ülkeye yapılacak seyahatlerde 90 güne kadar vizeden muhafsınız. Estetik ameliyatlarının da Dünya geneline göre ucuz olduğu Arjantin, bir anlamda sağlık turizminin de merkezlerinden biri sayılabilir. Raylı taşımacılığa müsait yapısı; ulaşımı – otobüs biletleri son derece pahalı - karayoluna göre daha tercih edilir hale getirmekte.

 

Buenos Aires, Atlantik üzerinde dünyanın en işlek limanlarından biridir, aynı zamanda Dünyanın en iyi hava meydanlarından birine sahiptir. Arjantin’e gelme planlarınız var ise muhakkak yanınızda nakit dolar ile gelin. Ülkedeki para bozdurma ve bankaların yüksek komisyon alması durumları sıkça şikayet edilen konuların başında geliyor.

 

Son derece lezzetli barbekü ve et yemekleri tam bize göre ve gayet hesaplı. Gece hayatı hareketli. Ülkenin düz yapısı, raylı taşımacılığa sınıf atlatırken bisiklet severleri de unutmamış; pahalı taşıma ücretleri, vatandaşlarını 7-8 km’lik git-gel için dahi iki tekeri tercih eder hale getirmiş.

 

10 gün 7 gecelik Arjantin Gemi Turları; Amsterdam aktarmalı Buenos Aires uçuşu veya İstanbul -Sao Paulo- İstanbul THY seferi ile başlıyor. Uruguay, Arjantin ve Brezilya, şu hayatta kesinlikle bir kez görülmesi gereken yerlerden. 

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz
Aramanızı Filtreleyin
Aramanızı Filtreleyin
Kişi Başı Fiyatı
1 Tur Bulundu