Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Amerika Gemi Turları

Amerika Gemi Turları

 

1 milyara yaklaşan nüfusu ile gezegenin yüzde 14’ünü oluşturan Amerika; Kuzey, Orta, Güney Amerika ve bunlara bağlı adalardan meydana gelen kıtalar ve adalar topluluğudur. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) anlamında da kullanıldığı için çoğu zaman ülke ve kıta ismi birbirine karıştırılır. 30 küsur ülkeye ev sahipliği yapan Amerika kıtası; deniz turizminde de önemli bir yere sahip olduğu için Dünya’nın farklı noktalarından gelen ziyaretçilerini her mevsim ağırlar. 

 

Amerika gemi turları, ABD’de Miami, Houston gibi önemli kentleri kapsayacak şekilde; Buenos Aires, Rio de Janeiro ve Güney Amerika ağırlıklı yapılır ve 4 gecede 19 geceye kadar uzayan seyahat imkanları sunar. 

 

Miami plajlarında güneşin tadını çıkarabilir, tarih için Washington’da gezebilir, doğa için San Francisco ve Los Angeles’a uğrayabilirsiniz. Yine Los Angeles’te Hollywood, eğlence için Las Vegas mutlaka fotoğraflanması gereken noktalardan. Tatili uzun planlayanlar ise, ismini Amerigo Vespucci’den alan bu renkli kıtada; Brezilya’daki İsa Heykelini, Arjantin’deki Cementerio de la Recoleta’yı veya Şili’deki Vina del Mar Şehrini mutlaka ziyaret etmeli. Miami çıkışlı Karayipler ve Alaska gemi turları farklı alternatifler arayanlar için bire birdir. 

 

Kasımın ilk haftasındaki Black Friday; Amerika’nın alışveriş karnavalıdır. Bu tarihlerde Amerika’yı ziyaret oldukça karlı olabilir. Öte yandan Empire State binası, Broadway ve Harlem şovları, Central Park, Universal stüdyoları, New Orleans’ta caz ve Büyük Kanyon; imkanlar dahilinde mutlaka ama mutlaka “görülecekler” listesine eklenmeli.  

 

Tarihe ve kültürlere meraklı olanlar için; büyüleyici gemi turlarının etkileyici duraklarından birisi olan New York Özgürlük Anıtı hakkında bir de not ekleyelim!  

 

Denizciliğe önem veren Sultan Abdülaziz’in emriyle sipariş edilmiş ve bedelinin de peşin ödenmiş olduğunu duymuş muydunuz? Elindeki meşaleyle yüzünü batıya dönecek bir heykel, istenildiği gibi Mısır’a dikilemiyor. Bir anlaşmazlık sonucu Fransa’da kalıyor; devam eden yıllarda Fransızlar bu heykeli Amerika’ya hediye ediyor. Açılışı 28 Ekim 1886’da yapılan anıt, şimdilerde Sultan Abdülaziz Han’ın isteğinin tam aksine doğuya bakıyor. 

 

İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Portekizce gibi birçok dile hakim bu kıtayı kesinlikle ziyaret etmelisiniz. 

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz
Aramanızı Filtreleyin
Aramanızı Filtreleyin
Kişi Başı Fiyatı
1 Tur Bulundu