Tıklayın Biz Sizi Arayalım
0850 70 70 750
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Mail Adresiniz
Mesaj
Bizimle form aracılığıyla paylaştığınız kişisel verilerinizi, talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçebilmek için işleyeceğiz. Kişisel verilerinizin Karavan Turizm tarafından işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için müşteri aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz. "Gönder" butonuna tıkladığınızda bilgilendirmeyi okuduğunuzu düşüneceğiz.
Arama Zamanı
"

Almanya Gemi Turları

Almanya Gemi Turları

 

Ovaları, Alp Dağları ve nehirleri ile Avrupa'nın cennet ülkelerindendir Almanya. Almanlar, eğitim ve bilime de büyük önem verir. Ülkenin genelinde tüm eğitim faaliyetleri parasız olarak gerçekleştirilmektedir. Asırlar önce; 1386'da kurulan Heidelberg ile 1476'da kurulan Tübingen Üniversitesi, Almanların eğitime ne kadar önem verdiğinin en güzel örneklerindendir. Yayımlanan 400’e yakın gazetenin tirajı 20 milyona yaklaşır. 85 milyonluk nüfusu ile yüksek öğrenim merkezleri ve meslek okulları ile doludur. Halkın yaklaşık yarısı Protestan, yüzde 44'ü ise Katoliktir. Geri kalan kısmı ise Müslümanlar ve diğer dinlere mensup insanlar teşkil eder. Almanya; tüm bu gelişmişliğine rağmen, çoğumuza garip gelebilir ancak halen okur yazar olmayanları da bünyesinde barındırır. 

 

Almanya topraklarının neredeyse yüzde 40’ı nitelikli tarıma müsaittir, Dünya’da balıkçılık bakımından üçüncü sırayı alırlar. Alman ekonomisi, Dünya ticaretinde ABD'nin ardından ikinci duruma gelmiştir. Ülke, ulaşım bakımından Avrupa’nın atar damarı durumundadır; karayollarının uzunluğu 500 bin km’yi bulur, elektrikli tren ağırlıklı 70 bin km raylı sistem mevcuttur. 1992’de ulaşıma sunulan ve Tuna, Main ve Ren nehirlerini bağlayan kanalın hizmete sunulmasıyla Kuzey Buz Denizi ile Karadeniz birleştirildi. Özetle Kuzey Buz Denizinden kalkan gemi, Ren-Main-Tuna su yoluyla Karandeniz'e kadar sorunsuzca ulaşabilmektedir. 

 

Neckar, Main ve Moselle Nehirlerini kapsayan 865 km’lik Ren Nehri, Kuzey Denizi'ne akan 727 km’lik Elbe nehri ve 700 km’yi bulan uzunluğu ile Tuna Nehri (Donau) Almanya’nın önemli iç su yollarıdır. Havzası Türkiye topraklarından daha büyük Tuna nehri’nin doğduğu toprakların Almanya olduğunu ve mutlaka görülmesi gerektiğini de belirtmekte fayda var. 

 

Almanya’nın büyük şehirlerini nehir turları ile gezmek mümkündür. Almanya gemi turları; ülkeye gelen turistlerin ilk tercih ettiği turistik aktivitelerdendir. Ülkede günibirlik gemiler ve turlar bulunur. Tuna Manzaralı Milli Parklar turistlerin başlıca ziyaret noktalarındandır. Ren ve Moselle Nehirlerinin birleşme noktasında bulunan neredeyse 2 bin yıllık Koblenz, ziyaret merkezlerinizden birisi mutlaka olmalı! Bu nokta, iki nehrin birleşme noktası olduğu için yüzlerce yıldır Almanya’nın en güzel köşesi olarak adlandırılıyor. 

 

Ülkenin güneydoğusundaki Isar, orta Almanya'daki Mainz, kuzeybatıdaki Neckar ve kuzeydeki Weser Nehirleri de incelenecekler listesine dahil edilebilir. 

 

Nehir yerine; Nurnberg limanından deniz manzarası eşliğinde bir tura çıkmak istiyorum diyenlerdenseniz, UNESCO tarafından koruma altına alınan Bamberg kentine de bir göz atarak, Dünyanın en fazla bira tüketen insanlarıyla tanışma şansını yakalayabilirsiniz. Unutmadan ekleyelim; Almanya gemi turları ile Lüksemburg ve Paris ziyaretleri de mümkün. 

 

... daha fazla Detay
Aramayı Değiştir
  • Cruise
Tur Ayı Seçiniz
Aramanızı Filtreleyin
Aramanızı Filtreleyin
Kişi Başı Fiyatı
68 Tur Bulundu