Gemi Turları

Tıklayın sizi arayalım
0850 70 70 750
Destinasyon
Kalkış Limanı
Gemi Şirketi
Gemi
Ay
Seine Nehri Turları

Seine Nehri

Seine Nehri Turları

 

Avrupada; kuzeybatı Fransa'da yer alan 776 km uzunluğundaki Seine Nehri, ülkenin en önemli su yoludur. Le Havre yakınlarında Manş Denizi'ne dökülür. Paris’i boydan boya ikiye bölen Seine kabaca; sağ ve sol yaka olarak aynı bizdeki Avrupa ve Asya kıtaları benzeri ayrılır. Sol taraf daha sakinken – sağ yaka ticaret ve eğlence hayatı ağırlıklıdır. Fransanın bu ikinci büyük nehrinde Fransızların Amerikalılara gönderdiği New York’daki özgürlük anıtının bir de küçük modeli bulunmakta. 

 

37 adet köprüye sahip Seine Nehri,  yaz aylarında faaliyete geçen yapay plajları ile her yıl yüzbinleri ağırlar. 

 

Seine Nehri gemi turları boyunca Paris’de bulunan pek çok kıymetli tarihi yapının önünden geçebiliyorsunuz. Seine Nehri tekne turları yalnızca gezi veya yemekli ve yemeksiz şeklinde ayrılabilmekte. Seine Nehri zaman zaman yeşil ve kahverengi aksa da teknik olarak temiz olduğuna inanılır. Meşhur Bateaux-Mouches tekneleri ile Paris’in tüm detaylarını fotoğraflayabilirsiniz. 

 

Seine Nehri’ni tekne ile dolaşmak aynı zamanda metroya da alternatif ulaşım şekli. Zira Paris’te görülmesi gereken; Louvre Müzesi, Şanzelize Bulvarı, Eyfel Kulesi, Orsay Müzesi, Notre-Dame ve Aziz Louis Adası gibi ilk akla gelen yerlerin tümünün özelliği Sen Nehri kenarında olması. Aziz Louise Adası ve Gotik mimarinin şaheseri Notre Dame Katedrali ise bizzat Seine Nehrinin içinde. Louvre’dan Eyfel’e, Şanzelize’den Notre Dame’a ulaşmanın en pratik yolunun Sen Nehrini kullanmak olduğu söylenebilir. 

 

Cam kaplı katamaranlarla yapılan tekne turlarının fiyatları 9 ila 60 Euro arasında değişiyor. Eyfel Kulesi’nde öğle yemeği artı tekne turu gibi üst seçeneklerin bulunduğunu da belirtelim. Farklı dillerden şehrin tarihini anlatan açıklamalar dinlenebilir. 

 

Zafer Takı, Bastille Meydanı, Lüksemburg Bahçeleri gibi çok sayıda eşsiz mekan Seine Nehri turlarıyla ayağınıza gelecek. 

Seine Nehri

0 Gemi Turu Bulundu.
Aradığınız kriterlerde kayıt bulunamadı.