Gemi Turları

Tıklayın sizi arayalım
0850 70 70 750
Destinasyon
Kalkış Limanı
Gemi Şirketi
Gemi
Ay
mekong-nehri-turlari

Mekong Nehri

Mekong Nehri Turları

 

“Nehirlerin Anası” olarak bilinen, 5224 metre yüksekliğindeki Himalayalar’dan doğan Mekong Nehri’nde doğayla iç içe olup ruhunuzu dinlendirmek istiyorsanız Mekong nehri gemi turlarına katılabilirsiniz. Vietnam, Kamboçya ve Tayland’ı kapsayan Mekong nehri gemi turunda, Himalayaların size adeta bir görsel şölen sunduğunu göreceksiniz. Uzakdoğu kültürünü tanımak için birebir olan Mekong Nehri’nde ilk durağınız Vietnam olabilir. Sıcakkanlı bir halka sahip olan Vietnam’da en meşhur ve sık kullanılan ulaşım aracı motorsiklet. Vietnam sokaklarında motorsikletler sayesinde daha kolay, ucuz ve eğlenceli bir gezi geçirebilirsiniz. Ho Chi Minh kentinde yöreye özgü farklı lezzetleri tadabilir bunun dışında sokaktaki küçük dükkanlardan hediyelik alabilirsiniz. Notre Dame Katedrali’ni Vietnam’ın ünlü zanaatkarlarının gözünden görmek istiyorsunuz bir sonraki durağınız bu katedral olmalı. İnce detaylarla süslenen duvarlarını seyrederken takdir edebilirsiniz. Bunun dışında Cu Chi Tünellerinden geçebilir, Yeniden Birleşme Sarayı’nı ziyaret edebilir ya da War Remnants Müzesi’nde tarihin sayfalarını aralayabilirsiniz. 

 

Mekong gemi turlarında bir sonraki göreceğiniz yer Kamboçya. Birçok ünlü isme ev sahipliği yapan Kamboçya’da Angkor Tapınakları’nı görme fırsatı yakalarken, Kraliyet Sarayını uzaktan da olsa görebilir ve de Kamboçya halkı için ayrı bir önem arz eden Tuol Sleng Soykırım Müzesi’nde keşfe çıkabilirsiniz. 

 

Mekong nehri gemi turlarında ki en son durağınız Güney Asya’nın en çok ziyaretçi alan ülkesi Tayland. Tapınakların en fazla olduğu bir diğer ülke olan Tayland’da doğal olarak bol bol tapınak göreceksiniz. İnanç şekline göre değişen tapınakların başlıcaları; Yatan Budha Tapınağı, Şafak Tapınağı, Zümrüt Budha Tapınağı. Bunun dışında küçük iki kişilik sallarla Yüzen Pazar’ı gezip, alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz. Sayfamızda en iyi ve en uygun fiyatları bulabilir, erken rezervasyon, kampanya, fırsatlardan yararlanabilir, Mekong nehri gemi turu programları hakkında tüm detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Mekong Nehri

0 Gemi Turu Bulundu.
Aradığınız kriterlerde kayıt bulunamadı.