Gemi Turları

Tıklayın sizi arayalım
0850 70 70 750
Destinasyon
Kalkış Limanı
Gemi Şirketi
Gemi
Ay
Hint Okyanusu Gemi Turları

Hint Okyanusu

Hint Okyanusu Gemi Turları

 

Dünyanın üçüncü büyük okyanusu olan Hint Okyanusu, 75 milyon kilometre karelik devasa büyüklüğü ile yeryüzündeki denizlerin yüzde 20’sini kapsar. Muson iklimi hakimdir. Ada ülkeleri; Endonezya, Maldivler, Seyşeller, Sri Lanka, Madagaskar, Komor Adaları ve Mauritius bu bölge içinde bulunur. Hürmüz Boğazı, Umman Denizi, Aden Körfezi gibi önemli geçiş noktalarına sahiptir. 

 

Uzakdoğu ve Hint Okyanusu gemi turları, uçaklı turlar içinde değerlendirilebilir. Kalkış limanı Singapur ağırlıklı olmak üzere; Kuala Lumpur (Malezya), Puket (Tayland), Colombo (Sri Lanka), Jakarta (Endonezya), Cochin (Hindistan), Male (Maldivler), Mahe (Şeyseller), Port Louis (Mauritus) ve Dubai merkezinde son derece eğlenceli bir tatil yapabilirsiniz. 10 saat süren bir uçuş sonrasında vizesiz olarak Singapur’a ulaşmak mümkün. 

 

Singapur’da Universal Film Stüdyoları, hayvanat ve botanik bahçeleri, yunus akvaryumları görülebilir, Singapore Flyer denen dönme dolap denenebilir. Kuala Lumpur’da devasa Petronas İkiz Kuleleri, Kuş Parkı, İslam Sanatları Müzesi, Batu Mağaraları, Merdeka meydanı kenti ziyaretinizde önceliklerinizden olmalı. 

 

Jakarta’da İstiklal Camisi, Endonezya Ulusal Müzesi, Ragunan Hayvanat Bahçesi ve özellikle çocukların çok seveceği tema parklar mutlaka fotoğraflanmalı!  

 

Nüfusunun neredeyse tamamı Müslüman olan Maldivler’in başkenti Male, Villingili ve Hulhumale plajları ile aklınızı başınızdan alacak. Mayıs-Aralık dönemi dışında ne zaman isterseniz bu güzel ada ülkesini ziyaret edebilirsiniz zira diğer dönemlerde fazlaca yağış almakta. Yılda 1 milyona yaklaşan turist sayısı ile önemli turizm gelirlerine sahiptirler. 

 

Dubai’de; Palmiye Adaları, Dubai Mall Alışveriş merkezi, Wild Wadi Su Parkı, Ski Dubai kış sporları merkezi, yapay takımadalar, Burj El Arap ve Burj Halife binaları ilk akla gelen çekim merkezlerinden. İstanbul’dan her gün düzenli 6 uçuş tatilseverleri Dubai’ye taşıyor. İster THY kullanın ister Emirates, Pegasus veya Fly Dubai, 4 saat 25 dakika sonra tatiliniz başlayacak!

Hint Okyanusu

0 Gemi Turu Bulundu.
Aradığınız kriterlerde kayıt bulunamadı.